reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

znowu siku w majty... :(

Dołączył(a)
16 Kwiecień 2010
Postów
5
Moja 3 letnia córka już +- rok nie siusia w pieluchę. Owszem czasem zdarzało się, że podczas spania w domu czy przedszkolu się posiusiała.
Ale już dłuższy czas - nic, zero "wpadek".

Od kilku dni, jej się coś przestawiło...
Chodzi dość często siusiu, z tym, że za każdym razem popuszcza w majtki ;/ Sika w łóżko, bo mówi, ze albo spała, albo nie mogła wytrzymać.

Przecież człowiek od momentu poczucia parcia na pęcherz do samoistnego popuszczenia jest w stanie trochę wytrzymać, chociażby tylko by dojść do wc...

Ponadto, codziennie zawsze ok 24 płacze w nocy. Dziś powiedziała, że "ona chce do naszego łóżka"...

Czy możliwe by tym sikaniem się "mściła", próbowała zmusić nas do zabrania jej do naszego łóżka?

Od małego spała z nami, potem przeprowadziliśmy ją do jej łóżka i było nawet ok. Czasem pomrukiwała ale spała...
 
reklama
A moze to na tle nerwowym, może sie czegoś boi, dlatego chce spać z Wami. Nie sądzę, żeby się mściła, może jakas sytuacja stresowa tak na nią wpływa. Nic się nie wydarzyło w ostatnim czasie?
 
Ja bym podejrzewała zapalenie pęcherza.
U mojego syna właśnie tak to wyglądało. Popuszczał albo całkiem zsikiwał się w majtki no i moczył łózko chociaż od kilku miesięcy się to nie zdarzało.
Mój miał jeszcze zaczerwienionego siusiaka ale nie wiem jak to się objawia u dziewczynki.
W każdym razie warto zrobić badanie moczu:tak:
 
Ja też mam taki sam problem. Moja trzyletnia Amelka od roku sika do nocnika i prawie wcale nie zdażyło się jej podsikać. Nawet w nocy budziła się na siusiu. od jakieś 10 dni zaczeła się podsikiwać w dzień i w nocy. Prawie każde majtki ma podsikane. W nocy też potrafi się zasikać i dalej spać, choć nigdy wcześniej tego nie robila. Byłam u pediatry i kazał zrobić badanie ogólne moczu i kał na pasożyty. W badaniu nic nie wykryto. Ale ona nadal i to coraz gorzej się podsikuje. Nie wiem co mam robić. Proszę jak coś wiecie dajcie znać.pozdrawiam Olimela.
 
Skoro wyniki wyszły dobrze, to pozostaje tło nerwowe... :/ Może coś zmieniło się w jej życiu? Czegoś potrzebuje? Coś się stało? Może jakaś kłótnia której było świadkiem??
Moja maluda zaczęła siusiać w przedszkolu. W pierwszym dniu w przedszkolu siusiała doslownie co 5minut, przedszkolanki zglaszały problem bo podejrzewały jakiś problem z pęcherzem. Minęły 2 dni i problem się uspokoił.
 
Hej.
Mój syn ma podobny problem tylko u niego to lenistwo ;-)
Czasem jak się zabawi czymś,albo jak pójdziemy w gości to całe spodnie zleje i to niestety całe,aż po skarpety.Zdrowy jest i nie sądzę by na tle nerwowym.Dla niego po prostu szkoda czasu jak jest pierwszy sygnał ,tylko albo leci na ostatnią chwilę,albo nie leci.Dobrze wie,że źle zrobił.Dlatego pilnuję go i jak nie chce sam usiąśc na nocnik to często ja sama go prowadzę.
Co do nocek,dziecko może siusiac w nocy nawet i do 5 roku życia :tak:
Trudno stwierdzic,że Twoje dziecko będzie w przyszłości się moczyło i będą potrzebne porady specjalistów,ja bym mu dała jeszcze jeszcze trochę czasu,w końcu to dopiero trzy latek :tak:
Ja jak na razie nie podnoszę alarmu,obserwuję,zmieniam gacie i regularnie zaganiam na toaletę,nawet jak nie chce. :blink: i tyle.

P.S sama pamiętam ,ze jako pięciolatka miałam wpadki,a jakoś wyrosłam z tego :-D
 
Ostatnia edycja:
Ja bym też radziła zabdać nerki,U mnie problem jest z kupką :( susiu robi pieknie do wc , ale kupka zawsze ląduje w majtkach nie wiem już co robić jak ją nauczyć robic kupkę do ubikacji, muszę dodać że za kazdym razem jak zrobi kupkę ściągnie majteczki wytrze pupkę i woła że zrobila :)) moja mała pociecha
 
jesli badania wychodza dobrze i to nie jest problem medyczny to tak jak było u nas syn jak czyms sie przejoł był zajety zabawa to nie pamietał ze trzeba leciec siku...kilka razy zdarzylo sie w przedszkolu kilka razy w domu...potem odserowalam i przypominałam o siku przeszło po 3 miesiacach
 
My mamy ten sam problem.
Zaczęło się od kiedy Lena (ma prawie 3 lata) poszła 4 m-ce temu do przedszkola.
W jej grupie jest kilkoro dzieci z pieluchą i takich, które chodzą bez pieluchy a i tak sikają w majtki.
A wyglądało to tak: po 2 tygodniach od momentu pójścia do przedszkola przez tydzień popuszczała w majtki ( w przedszkolu oczywiście wołała, że chce siku), po czym zadowolona informowała, że zrobiła siku w majty i chce jeszcze na kibelek. Zaczęłam tłumaczyć, że jest dużą dziewczynką, że tylko dzidziusie sikają w majty itp. i okazało się, że pomogło :) przestała sikać :)
Wczoraj wróciła do domu, pokręciła się trochę, siadła na kanapie i ... woła (cała z siebie zadowolona), że zsikała się w majtki i na kanapę, ręce mi opadły. Wieczorem znowu to samo, woła, że nasikała w majty i że chce jeszcze na kibelek.
Dzisiaj rano pytam w przedszkolu czy z Leną wszystko ok, panie mówią mi że tak. Okazało się przy tym, że w grupie pojawiło się w tym tygodniu troje nowych dzieci z pieluchami i sikających w majtki.
Dodam tylko, że pod względem medycznym wszystko jest ok, badania moczu są w porządku, nerki też (urodziła się z wodonerczem, któro na szczęście niedawno ustąpiło samoistnie- w związku z tym mam fioła na punkcie badania moczu).
I co Wy sądzicie na ten temat? bo mi się zdaję że to wpływ przedszkola, tylko z czym ma związek to sikanie? może próba zwrócenia na siebie uwagi?
 
reklama
A może naśladowanie innych,sikających w majtki dzieci?
Może faktycznie widzi,że jak koleżanka/kolega zsika się w majtki to Panie się tą osobą zajmują?
Chyba tylko czas jest tutaj dobrym doradcą,oczywiście tłumaczenie i rozmowa.Może jakieś pochwały + tablica z nagrodami? nie wiem.

U nas widzę wielką poprawę,młody nie chodzi do przedszkola,dopiero pójdzie od września,mam nadzieję,że się nie cofnie w tym co wyćwiczyliśmy :sorry2:
 
Do góry