reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

żółtaczka-pomocy

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
fela kciuki mocno, mocno zaciśniete!!! trzymaj się dzielnie, napewno wszystko bedzie dobrze...

u nas żółtaczka nadal jest, ale jeszcze nie jest tragicznie wiec czekamy na dalszy rozwój sytuacji... oby sama zniknęła... sio sio żółtaczko!!!
 
reklama
Moj synek tez mial zoltaczke i lezal 2 dni pod lampami, i zwiazku ztym mam pytanie bo moj pediatra caly czas daje nam skeirowanie na badanie krwi, bylismy juz 2 razy wlasnie zeby sprawdzac poziom bilirubiny, w labolatorium maja wielki problem by pobrac malemu krew, a mi serce sie kraja, jak widze jak moj maluch placze z bolu.Czy wy tez caly czas chodzicie kontrolowac poziom bilirubiny w krwi? Przeciez juz dwa razy wyszlo ze jest tendencja spadkowa ..
 
adaaa- wiem ze Ci ciężko, ale przynajmniej widzisz że jest lepiej, mój mały srednio raz w tygdniu ma pobierana krew z żyły a efekty leczenia żadne:(...dzis znowu miał badania. Ja mam wrażenie, że on stał sie przez to bardzo nerwowy. jeszcze niedawno jak sie wyspał to potem lezał w kołysce, roazglądał się a teraz jak tylko sie obudzi to płacze. Pomaga tylko noszenie na rękach i to nie zawsze albo pierś. Lepiej pobrac raz krew za dużo niż niedopatrzec i potem żałowac bo komplikacje moga byc straszne.Możesz ewentualnie zapytac czy badania nie da sie wykonac np. z paluszka?
 
Fela USG przezciemieniowe i kontrole u neurologa to raczej standard u wcześniaków. Wiem, że Twój synek to już taki dojrzały wcześniak, ale nawet dzieciaczki urodzone w 36 tc mają wylewy okołokomorowe. Lepiej sprawdzić niż później żałować, że czegoś się nie zrobiło. U nas takie badania są na okrągło. Ciesz się, że nie było większych problemów. A żółtaczki współczuję. U nas trwała dość krótko na całe szczęście.
 
A teraz znow sie podlamalam, bo mala mi znow zolknie - wczoraj tez zauwazyla polozna srodowiskowa.Po tylu kuracacjach fototerapii przeciez ta zoltaczka powinna juz zejsc. No co za typ z tej zoltaczki, ze mimio zbijania narasta.

ADDDA FELA pamietajcie, ze te klucia i pobierania krwi sa dla dobra malenstwa. Lena byla kluta codziennie po kilka razy, a to krew, bilubiryna, a to testy glukozy !!! Nie bylo juz miejsca na stopkach raczkach i paluszkach i miala pobierana krew z glowki. Do tego miala 3x wenflon na glowce zalozony.Serce mnie sickalo, ale wiem, ze to bylo dla jej dobra. Do dzis ma sine raczki i stopki po wkuciach.
Bilubiryne miala pobierana codziennie.

FELA - a czemu twojego maluszka nie biora na lampy??

ADDDA- lepiej kontrolowac bilubiryne. Lena z wysokich poziomow bilubiryny miala spadki do 10,5 po lampach, a po kilku dniach roslo jej do 17. I znow lampy. Dopiero teraz jak wrocila ze szpitala byla biala,ale znow zolknie.
wazby jest poziom bilubiryny ze krwi, bo czasem dziecko juz jest biale, a zoltaczka utrzymuje sie we krwi.
 
addaaa fela trzymam kciuki, aby badanie wyszły jak najbardziej pozytywnie,

stopi mam nadzieje, że żóltaczka nie wróci i że już będziecie miały święty spokój od tych kłuć, bo jak pisałaś ile razy kłuta była twoja mała to aż mi się przykro zrobiło, wiem, że to dla dobra maleństwa, ale ciężko sie czyta o tym jak takie maleństwo musi cierpieć, mam nadzieje, ze już nie będzie musiała więcej przez to przechodzić!! !!
 
stopi a powiedzieli czym taka żółtaczka jest spowodowana??
pytam bo u nas był konflikt grup głównych i bilirubina dochodziła nawet do 21,3(byłyśmy w szpitalu 16 dni po porodzie)
 
stopi a powiedzieli czym taka żółtaczka jest spowodowana??
pytam bo u nas był konflikt grup głównych i bilirubina dochodziła nawet do 21,3(byłyśmy w szpitalu 16 dni po porodzie)

U nas niewiadomo skad taka zoltaczka. Podejrzewano, ze konflikt, ale ja mam grupe A RH+. P. dr cos nie dowierzala i zrobila malej grupe krwi i BTA. Gr. wyszla jej tez ARH + , a BTA ujemne. Czyli nie ma zadnego kofliktu miedzy mna a dzieckiem. Mam nadzieje, ze to jej zolkniecie teraz to takie na chwile i przejsciowe, bo juz mowimy stanowczo NIE zoltaczce!!!:wściekła/y:

ADUDZ82 - ja tez mam nadzieje, ze to juz koniec, bo mi jej tak szkoda jest i jak przypomne sobie te wszytskie wklucia yhhh. Wiem, ze to bylo dla jej dobra.
 
stopi- a kazali robić małej badanie na cytomegalie? Ja czekam na wynik i strasznie sie boje. A co do lamp. Mały był naswietlany po porodzie,ale chyba za krótko. Póki co lekarka próbuje innymi metodami,ale nie wykluczam, ze wylondujemy w szpitalu.
 
reklama
stopi- a kazali robić małej badanie na cytomegalie? Ja czekam na wynik i strasznie sie boje. A co do lamp. Mały był naswietlany po porodzie,ale chyba za krótko. Póki co lekarka próbuje innymi metodami,ale nie wykluczam, ze wylondujemy w szpitalu.


FELA powiem Ci szczerze, ze nie wiem czy j badali pod katem tej choroby. To teraz dalas mi do myslenia.
jakie badania ma twoj maluszek robione jesli chodzi o ta chorobe?? Z tego co widze mala miala teraz robione posiewy z krwi moczu jamy ustnej odbytu skory. okreslana grupe krwi i czy nie ma konfliktu BTA. Co powinna miec zrobione, to sprawdze w badaniach?? moze ja badali w szpitalu pod tym katem, tylko ja nie wiem bo teraz przez ta moja operacje ja nie bylam u niej 4 dni w szpitalu i nie ja ja odbieralam ze szpitala. :-(
A co do lamp to u nas tez 2x za krotka fototerapia skonczyla sie trzecia. Mam nadzieje,ze to bedzie koniec, bo tez juz do szpitala nie chce jej oddawac. A Twoj maluszek tez malo je przy zoltaczce???
Lena miala juz 2x usg glowki i teraz za 1msc ma miec kolejne, bo jakas przegroda sie nie wyksztalcila (stad tez min. stany niedotlenienia jak byla u mnie w brzuchu) Ale wierze, zebedzie teraz dobrze. I mam nadzieje, ze u Ciebie tez!! trzymam kciuki.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry