reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

żółtaczka-pomocy

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Fela:) badania na toksoplazmozę i cytomegalie mam zrobic tylko małemu( tak zadecydowała pediatra). Robimy je we wtorek łacznie z usg brzuszka i kolejną bilirubiną. Słyszłam że na wyniki czeka sie około tygodnia jak u nas także jeszcze troche będziemy musieli poczekać.
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja na cytomegalie czekałam na szczęście tylko 1 dzien ...i tak o jeden za długo. Teraz będę nerwowo czekac na wyniki na galaktozemie..
 
a u nas na ostatniej wizycie pani doktor stwierdzila, ze mały sie ładnie sam odżółca i też powiedziała ze do 3miesięcy się może żółtaczka nawet utrzymywać jak jest tylko na cycku. U nas na szczescie nie ma tragedii, bo w ciągu ostatniego tygodnia to naprawde ladnie się odóżłcił, juz zaczyna miec bialka w oczkach bardziej białe i buzka tez bieleje:)
trzymam kciuki za wasze dzieciaczki, zeby wszystko bylo ok:)
 
KAROLA - no to super!!!

FELA zdrowka duzo dla Was.

VIEV - u mnie Lena na zelazie i witaminach dalej i zaczyna pieknie jesc i inaczej sie juz zachowuje!! Nawet zaczyna plakac, co wczesniej u niej bylo raczej niespotykane:-D:-D
 
Dziewczyny jesteśmy po usg brzuszka. Wszystko wyszło ok, młody nie ma powiększonej ani wątroby, ani innych narządów:-) Uspokoiłam sie na chwilę, bo toksoplazoza charakteryzuje się między innymi powiększonymi narządami. Mały ma cały czas zażółconą delikatnie główkę.Wg moich podejrzeń, będzie to żółtaczka spowodowana karmieniem piersią( ale to tylko moje domysły).
Z niecierpliwością pozostało czekać mi na wyniki, w czwartek poziom bilirubiny a za tydzień tokso i cyto.
STOPI ciesze się że Lenka wraca do normy:)
FELA daj znac jak będziesz miała wyniki, napewno wszystko będzie dobrze:)
KAROLA Szymuś juz pewnie odżółcony:)
 
Ostatnia edycja:
hi...własnie zeżarło mi długaśnego posta:wściekła/y:..krótko...galaktozemia wykluczona, więc ogromny kamien z serca.w przyszłym tygodniu mamy wizyte i pobieranie krwi na bilirubine i morfologie. Mam nadzieje,ze pierwsze spadło a drugie ursło. Mały źle toleruje hemofer (zelazo), strasznie sie meczy przy kupce..
Stopi- jestes pierwsza mama, która tęskni za tym, żeby jej dzieciaczek płakał. Mój rumcajs jak zacznie sie drzeć, to na sygnałach pędze do domu, zeby nie wywalać cyca na dworze:)
 
FELA - Lenka jest ogolnie aniolkiem. Bardzo malo placze, tylko jak ma juz jakis powod, np. jak chce w nocy przytulic sie do mamusi, jak ma mokra pieluche, jest bardzo glodna. Super, ze wykluczona zostala galaktozemia. U nas z zelazem jest dziwnie, bo Lena po nim robi kupe, wczesniej maila problemy... Pediatra moiwla,ze bedzie ciezkoz kupa po zelazie, a u nas jest odwrotnie.
Powodzienia z bilubiryna i morfologia. My mamy kontrole we wtorek.
 
Dziewczyny nie wiem czy Wasze malenstwa tez maja tak ze szczepieniami jak Lena. Ze wgledu na przewlekla zoltaczke, anemie i za niska mase ciala - 4kg w6tyg zycia nie dostala zezwolenia na szczepienia. Ja akurat sie bardzo ciesze, bo nie chcialam jej szczepic. Ale zupenie nie wiedzialam,ze zoltaczka czy aniemia sa przeciwskazaniem do szczepienia, ze wzgledu na to,ze jest duze prawdopodoienswo,ze szepionka sie nie przyjmie.
 
reklama
PO wszystkich potrzebnych badaniach wyszło nam że młody ma wirus cytomegalii:-(Będzie pod tym kątem obserwowany i za jakis czas powtórzymy badanie na przeciwciała cyto. Bilirubina wciąż utrzymuje sie na takim samym poziomie (okolo 5).Na żółtaczkę dostalismy Luminalum i za tydzień mamy powtórzyc bilirubinę.Pediatra podejrzewa że żółtaczka utrzymuje sie równiez przy karmieniu piersią i łacznie z cyto powoduje że bilirubina nie schodzi.
Czeka nas kolejny tydzień czekania:-(. |Co do szczepień, to też jeszcze zalegamy z tym pierwszym.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry