reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZOSTAŁAM MAMĄ ♥ - o zdrowiu, opiece i pielęgnacji dzieci

Ja zamówiłam ten najmniejszy sudokrem. Siostra B. polecała mi taką maść robioną na bazie lanoliny i czegoś tam czegoś tam. Jak się Ada urodzi to wezmę od niej przepis i będę tę maść stosować.
 
reklama
kaliope tylko bron boże tormentiol do codziennego użytkowania
i tak samo myślę sudocrem tylko w razie wypadków
a tak to łagodniejsze maści no i częste wietrzenie pupci :tak:
 
Ja nie wiem, ale tak mi się wydaje, ze taki kremik nawilżajacy to własnie ochroni skórę przed nadmierną wilgocią jaka panuje w pieluszce. bo takie małe dziecko to sika co chwilkę, nie mówiąc o kupie, po której sie przebiera pieluszkę odrazu. Puder namiknie i taka papa z tego się robi i chyba pory skóry się bardziej zatykają.
 
joasiah- tak wiem, sama napisałam, że nie zamierzam sudocremu smarować przy każdej zmianie tylko w awaryjnej sytuacji
nastawiałam się raczej na bepanten albo coś z apteki, a czytałam, że smarowanie przy każdej zmianie pieluszki nawilża i zapobiega powstaniu odparzeń
 
Potrzebuję Waszej pomocy. Muszę sporządzić listę takich ważniejszych rzeczy, które Wy możecie sobie dokupić po porodzie. Ja jednak muszę się zabezpieczyć, bo wiadomo, że w UK jest tylko paracetamol. Proszę o pomoc, co jeszcze może się przydać z takich bardziej aptecznych:
- sól morska do nosa
- czopki viburcol
- bobotic (ja akurat ten wezmę)
- vit K i D
- czopki glicerynowe
Pustka w głowie... Co np na lekkie przeziębienie, na gorączkę? Macie jakieś sprawdzone specyfiki? Nina praktycznie nie chorowała....
 
Ostatnia edycja:
coś osłonowego np. Acidolac,
maść majerankowa do noska,
nurofen (w czopku/ syropie),
euphorbium (mocniejsze niż sól morska)
 
Ja mogę polecić maść Bepanthen, jest też dobra do popękanych brodawek na początku. Zamiennie do pupci używałam też kremu bambino i nivea.

Mysza1984 niestety nie pomogę moja córka 1szy raz zachorowała mając pół roku, a wtedy to już więcej leków można stosować niż np. do 1szego miesiąca......
 
reklama
Do góry