reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZOSTAŁAM MAMĄ ♥ - o zdrowiu, opiece i pielęgnacji dzieci

Dziękować pięknie za rady. Listę tworzę. Dam mamie, to zrobi rajd po aptekach.
Wczoraj byłam tutaj w aptece i mam mniej więcej rozeznanie, co mogę w razie "w" tutaj zakupić. Nie jest źle. Jakieś krople do nosa, nurofeny są, na ząbkowanie te co u nas też...

----

Zastanawiam się nad tym pępkiem. Kupię octenisept, bo u Niny dobrze się sprawdził, ale wezmę na wszelki wypadek te gaziki nasączone spirytusem, bo dużo mam na octenisept narzeka :sorry2:
 
reklama
Dziewczyny a czym i od kiedy obcinałyście paznokietki maluszkom? I co polecacie to manicure'u dzieciaków ;-)
Położna mówiła na szkole, że paznokcie można obcinać najwcześniej po 10 dniach i najlepiej gdy dziecko śpi (nie obgryzać ;-) - ponoć widziała takie przypadki hihihi). Potem wg niej paznokcie u rąk obcina się co 3-4 dni a u nóg co 6 dni, ale to pewnie zależy od tego jak intensywnie rosną.
 
Twilight, M. paznokcie obcina nożyczkami z zaokrąglonym czubkiem:tak: jak Iguś miał jakieś 10-12 dni to u rączek a u nóg to później i rzadziej bo tak szybko nie rosną :) U nas to M. obcinał po kąpieli (zreszta do tej pory obcina zawsze po kąpaniu), bo płytka jest wtedy miekka i obcinał jak ja Igusia karmiłam na noc:tak:
 
Ja to tam nie czekałam. Obcinałam już w domu, żeby jej się nie łamały i nie kruszyły, zwłaszcza, że nie używałam niedrapek. U nóg to do dzisiaj horror. Ma bardzo brzydkie te paznokcie, takie wywinięte do góry... U rąk to sama przychodzi, żeby jej obciąć a u nóg, muszę ją normalnie przytrzymywać i jest wrzask i że niby ją boli :sorry:
 
Ja obcinałam i obcinam do dziś nożyczkami z tommee tippee i bardzo sobie chwalę. Nie obcinałam od razu po szpitalu jakiś czas odczekałam, używałam niedrapek.
Mysza1984 u mnie też zaczęła się ostatnio histeria z obcinaniem paznokci u nóg, a było tak pięknie... U rąk niestety mała zaczęła obgryzać i widać, że jej się to spodobało. Od miesiąca już jej nie obcinałam bo nie ma co...
 
Mysza u nas u nóg to samo brzydkie te pazury a obcinać sobie nie pozwoli P. ją trzyma a ja ciacham, do tego twarde jak by moje co będzie później...
 
Dziewczyny a skoro załóżmy uzyje do kapieli tego oliatum czy ziajki naprzykład to skórę dziecka umyć jeszcze jakimś mydełkiem czy płynem? czy tylko ta woda z tym oliatum czy ziajka?
 
reklama
Ania2403 ja myłam Majeczke tylko oilatum na poczatku , teraz jednak sie zcwanilam i kupilam ziajke bo po co kupowac oilatum czy inny droZszy scecyfik jezeli jeszcze nie wiem czy skora bedzie przesuszona. Kupilam ziajke ktora tez jest super. jezeli bedzie potrzeba to wtsdy kupie oilatum czy cos w tym stylu...
poza tym nic tylko balsam po kapieli:) oliwka zapycha pory a w lipcu to dodatkowo dziecko sie poci...:(
 
Do góry