reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZOSTAŁAM MAMĄ ♥ - o zdrowiu, opiece i pielęgnacji dzieci

U nas od tygodnia Marysia przesypia w nocy 6-7h!!!:eek: aż jestem zdziwiona jak sie budze. Zasypiamy ok. 22.00-22.30 i śpimy do 5 lub nawet do 6. Później karmionko i spanie do 9-10. Początkowo sie martwiłam, ale mała przybiera bardzo ładnie. Moja mama stwierdziła, ze widocznie mam dobre, tłuste mleczko:) dużo spacerujemy... Jest bardzo grzeczna:) ale jak zgłodnieje, i długo cyca nie dostaje to pół osiedla słyszy:szok:
 
reklama
A my juz 3 noc z rzędu nie śpimy. Mały się wije, napina wierci...dzis do tego się drżeć w niebogłosy zaczął.... I tak jest czasami do 11 do monety aż kupy nie zrobi. Ja juz na rzesach chodzę, bo w ciągu dnia marudny, jedynie na spacerze jest cicho, dlatego jak z nim wyjdę to nawet kilka ładnych godzin nas nie ma. Jutro wizyta kontrolna u pediatry w szpitalu... Ciekawe co wymyślą...
Daj znac co ci powiedzieli bo mam identycznie, juz na rzesach chodze...jak tak dalej bedzie to sie kompletnie załamię...:no: A ile kup mały ci robi?
 
Kurcze Wojtek też taki niespokojny całą noc i dzisiejszy dzień. Zmieniłam kropelki z boboticu na esputicon(nie mieli innych w aptece a nie miałabym już nic na wczoraj) i po nich dużo lepiej robi kupy, całkiem bez pomocy i częściej, ale dziś dużo płakał. Zastanawiam sie czy go coś boli czy zaczyna na nas coś wymuszać. Na spacerze był grzeczny, chociaz nawet nie spał, a w domu ryk i kombinowanie o co mu chodzi. Teraz śpi, mam nadzieje że zaraz na mycie się obudzi. Zobaczymy jak nocka minie.

aneczka ja miałam tak z Gosią. MIała 2 miesiące jak przesypiała mi od 22 do 5 i potem jeszcze do 7-8. Ale niestety trwało to do 6miesiąca i potem była jazda...czego oczywiście nie życze. Teraz czekam na noc kiedy Wojtek prześpi dłużej niz 2-3 h...
 
My po wizycie. Gnidek dostał Gaviscon infant (na reflix/żygactwo) do 6x na dobe i do tego Lactulose na kupe 2,5mg do 2x na dobe.

Lekarz wymacała twardy brzuch, mówiła że problemem mogą byc wzdęcia i kupa (czyli uroki brzuszkowe - standard).

Co do kupy - właśnie jak dla mnie tu jest problem, on robi tylko jedna na dobe i jest taka jakby zbita twarda i pracuje nad nia godzinami.
Lekarzem nie jestem, choc czytam dużo i pracujac w domu starców ucze sie wiele + zdrowy rozsądek; mnie to wyglada na problemy żołądkowe. Z kupą problem mamy. Od dziś aplikuje lactulose (na zmiekczenie kupska) zobaczymy, do tego zapodaje małemu wode (oszukana z glukozą - bo inna nauczył sie wypluwac), nieraz beki i baki go bardzo bolą. Mam juz butelki dr browns, mam nadzieje ze pomogą. (apteka, apteka ale sab simplex i gripe water też).

U gnidka butla z mlekiem łagodzi wszystkie boleści, u Waszych dzidź tez tak jest??

PS. przepraszam za bledy ale szybko pisze.

Justa - a Ty ile masz kup?? i bez problemu wychodza??
Agga1979 - idz idz bo szkoda dziecka, a puszcza dużo bąków?? Robi kupe?
Anna25 u nas też infacol był tylko gnidek ulewał/zygał bardziej po nim, nieststy...
 
papui no właśnie robi jedną kupę góra dwie....a namęczy sie przy tym ze ho ho....a najsmieszniejsze jest to ze robi zadkie kupy a nie jakies twarde wiec nie wiem co go boli przy tym...bączków puszcza duzo:no:Jutro jade po inne mleko bo jest na bebilonie i zaczynam podejrzewac ze to wina mleka bo juz mu daje espumisan i sab simlpex i nic nie pomaga, całe noce nie spi, non stop sie prezy i wygina...
 
ann jestem świeżo po rozmowie z moją chrzestną - na co dzień pielęgniarką szczepiącą brzdące. Poradziła zawczasu zaopatrzyć się na "męki poszczepienne" Malucha w paracetamol w czopkach albo w syropku. Mówiła, że z syropków Panadol się nada pomimo tego, że na ulotce jest napisane po 3 mż, ale ja znalazłam to: Pedicetamol, (100 mg/ml), roztw�r doustny, 30 ml - Portal Dbam o Zdrowie tu skład ten sam a w zaleceniach od 0mż. My na szczepionko wybieramy się równo za tydzień i na pewno kupimy któryś z tych specyfików, mam nadzieję że się nie przyda, ale lepiej mieć w razie "w".
 
Ostatnia edycja:
Justa my tez na bebilonie i problemy z kupka byly, po rozmowie z pediatra pol na pol dajemy bebilon plus bebilon comfort i jest o niebo lepiej, kupki jak podczas karmienia piersia musztardowe sa i jak byla jedna na 2-3 dni tak teraz sa codziennie i mala spokojniejsza

A szczepienia hmmm no u nas tragedia, bylo 2 tyg temu po 4 dniach akcja z opuchnieta raczka dopiero dzis pediatra powiedziala ze ok i okladow mamy juz nie robic. Czopki mozna spokojnie podac to zlagodzi bol po szczepieniu i zaopatrzcie sie w sode gdyby trzeba bylo oklady robic, 13 wrzesnia mamy kolejne szczepienie i az sie boje.......
 
reklama
Nadi1. Czyli pediatra U Was pozwolił dawać te mleka na przemian??

Ja na wieczór podałam gnidkowi ta lactulose no i po nocnym wyginaniu, stękaniu była rano kupa x2.

Tylko jego apetyt mnie rozwala. Ostatnio nawet co 1.4h się wydziera o jedzenie... A je tak z 80ml mm...
Jak jest u Was z mm??
 
Do góry