reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZOSTAŁAM MAMĄ ♥ - o zdrowiu, opiece i pielęgnacji dzieci

Nina robiła przy każdym karmieniu a Sara niestety nie,,, Potem się męczy bidula... znowu się pręży

Joasiu - u nas wyskoczyła przepuklina przez to jej prężenie. To taki guz wypełniony powietrzem. Pod uciskiem powinno się całkowicie schować i być niewyczuwalne.

20120804_185343(1).jpg
 
reklama
wiem tylko, że mogą to być ciągle zaciśnięte piąstki, albo wyginanie się w literkę C przy leżeniu... na pewno kłopoty ze snem...
Ale to tyle... pewno lekarz musi ocenić...
Koleżanki córka miała i się rehabilitowały
 
dziewczyny mojej kupki też są czasem żółtawo-zielonkawe, ale tu Kupka noworodka jest napisane, że może to wynikać z żelaza a to akurat ja przyjmuję lub, że może zmienić barwę pod wpływem powietrza. Do tej pory nie mieliśmy jeszcze problemów brzuszkowych, chociaż zdarzało mi się jeść smażone rzeczy. W tym tygodniu wizyta u pediatry zobaczymy co powie.
 
zyraffka, jak urodziłam starszą, to wzmożone napięcie było bardzo modne i każde dziecko z okolicy musiało być rehabilitowane, moja też. W końcu ktoś nam to wybił z głowy, a ile nerwow po drodze, wizyty u neurologa, usg główki itd...

życzę Ci, żebyś trafiła na mądrego lekarza
 
Wasze dzieciaki też tak beznadziejnie śpią jak jest upał? kurczę. mała w dzień w ogóle nie śpi spokojnie tylko buajanji w wózku od karmienia do karmienia... dobrze, że w nocy śpi!
 
ann u mnie wlasnie nie chce spać w lezaczku bo za gorąco
a np w łózeczku czy w lozku normalnie spała
no i często pije czyli częściej do cyca przystawiam

zyraffka co do tego napięcia ja myślę ze to za wcześnie o tym myśleć bo zaciśniete piąstki dziecko będzie miało na początku tak czy siak, wydaje mi się że koło 3 mca taką rzecz mozna sprawdzic
 
nam jest gorąco to co dopiero tym maluszkom - moje też w ciągu dnia kiepsko śpią chyba że w chłodniejszym pokoju dziś np. Julcia spała od 9 do 16 :szok: oby w nocy spała - póki co obie gwiazdy śpią w swoim łóżeczku :tak: zobaczymy jak długo zapewne do pierwszego karmienia a potem łóżko z mamą a co - gdzie będzie im lepiej jak nie z mamą :tak:
 
reklama
u nas na mm (na pepti) też są rzadkie kupy, po nutramigenie były zbite i żółte, a teraz Marcyśce się kolor kupy zmienia... raz ma zielony, raz bardziej żółty, dziś zrobiła taki mieszany, żółty z zielonym śluźastym, ja nie wiem, mleka nie zmieniam a w temacie jest różnie, macie pomysł? no kurdę, jak dla mnie cały czas są zbyt zielone..
częstotliwość - 1-2 dziennie. jedna obowiązkowo.

uwielbiam na nią patrzeć jak robi :D jest prześmieszna :D



Ann
, u nas to samo, zaczęło się pięć dni po zmianie mleka na HIPP HA, nie wiem, czy ta kupa jest śluzowata, z pewnością jest ciągnąca, zielono-żółta, zaobserwowałam przy zmianie pieluchy, że ostatni "strzał" jest żółty grudkowaty.. Poza tym kupka jest luźniejsza też "dzięki" temu, że Lidzia siusia przy okazji. Mówiłam o tym pediatrze na wizycie, jak się zaczęły takie kupki, powiedziała, żeby obserwować, podawać delicol do każdego karmienia i BioGaia raz dziennie, i ewentualnie zmienić mleko na Bebilon Pepti.. Tylko że nie chcę dziecku znowu zmieniać mleka... Teraz nasza lekarka jest na urlopie, a ja chyba zadzwonię jutro do położnej i to skonsultuję..
Wczoraj np. była jedna kupka zielono-żółta i dwie całkiem żółte, już była radość, a dzisiaj znowu dwie zielono-żółte...
Ann, czy ty widzisz tam jakiś śluz w tych kupach, czy tylko konsystencją śluz przypominają, ale żadnych nitek śluzu nie ma?
 
Ostatnia edycja:
Do góry