reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zostałam mamusią kiedy miałam lat...

Asheara jak narazie jestes najmłodsza. I mam do Ciebie pytanko. Jak w trakcie porodu ( wogóle pobytu w szpitalu) traktowano Cie w szpitalu? Czy przez z to ze byłaś młoda miałaś jakies nie przyjamnosci? Czy wręcz przeciwnie traktowano Cie szczególnie?? Mozesz napisac kilka słów o tym?? Wiem ze nie powinnam sie tym interesowac ale pytam dlatego ze jak byłam w 16 tygodniu w szpitalu i przyznam ze czułam sie dziwnie. Wtedy jeszcze nie miałam skonczone 18 lat. I chce sie przygotowac do tego jak moze byc w trakcie porodu. Dziekuje :*
 
Ostatnia edycja:
reklama
Sol - nie zrobilam ankiety lecz liste, bo chce zeby bylo wiadomo w jakim wieku urodzila konkretna mamusia... ;-)
ewelinka2106 - Na to wyglada poki co... coz... szczerze mowiąc lekarze byli w porzadku, nie traktowali mnie inaczej jak inne kobiety ale położne były okropne... rzucały głupie aluzje, traktowały mnie jak po prostu gówniarę, zbywały mnie, nie odpowiadały na pytania [często odpowiadały ironią...] . Wkońcu i ja się przełamałam i zaczęłam im dowalać ... odziwo, wszystkim innym matkom pokazywały jak sie pierwszy raz przebiera dzidziusia, karmi itd. nawet babce która leżała ze mną na sali - do mnie nawet nie podeszły i właściwie to nawet nie chciałam już wtedy pomocy tych mend.

Co do porodu - kiedy się zgłosiłam na izbę, położna przyjmująca mnie się zaśmiała widząc jak mina mi się kwasi przy skurczach i powiedziała "co Ty tak sie prezysz, wiesz ze porod bedzie bolal bardziej?" ...
Odbierała już porod bardziej miła położna, jakoś to poszło ... chociaż szczerze mogę powiedzieć, ze nie wspominam pobytu w szpitalu nawet "w miarę" .

Najważniejsze to im się nie dać - chociaż w trakcie porodu raczej bym nie dogryzała bo mogą sprawić, że poród bedziesz wspominała jeszcze gorzej.. pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
I własnie tego sie obawiam. Mało ze człowiek sie boi i potrzebuje wsparcia to jeszcze bardziej dołują. Te położne są najgorsze! Mam nadzieje ze jakos sobie dam rady. Przedewszystkim musze sie im postawic w odpowiedniej chwili. Tak jak ty. Podziwiam Cie!
 
Hej:)

Moją Julę urodziłam mając 18 lat:)
i jestem bardzo szczęśliwą mamą, bardzo lubię nią być i dlatego właśnie spodziewamy się z Mężem drugiego maluszka:)
Jula zmieniła moje życie ale na pewno go nie skomplikowała.Poradziłam sobie ze szkołą, teraz radzę sobie ze studiami, jestem z tatą Julki z miłości, nie z obowiązku i uważam,że każda kobieta jest gotowa do macierzyństwa w tylko sobie znanym czasie.Nie uznaję terminów "za młoda" czy "za stara". Czasem kobieta calkiem dojrzała i odpowiedzialna nie potrafi być matką więc nie ma co generalizować.Co do traktowania w szpitalu młodych dziewczyn to niestety jest do porażka.Denerwuje mnie to bardzo bo bardzo często te położne same były rodzone przez swoje mamusie w wieku lat 16 tylko kiedyś to było normalne a dziś nie wiedzieć czemu jesteśmy jakieś gorsze.Przykre to wszystko ale ja jak już urodzę 2 dzidzię i będą się mnie czepiać to tym razem milczeć nie będę.Koniec tolerancji dla chamstwa.My mamy takie same prawa dziewczyny.Też rodzimy dzieci i nie jesteśmy inne od tych w wieku "dojrzalszym" (?). Ale się rozpisałam;) Przepraszam ale dalej ten okres mojego życia budzi we mnie wiele emocji:)

Pozdrawiam serdecznie wszystkie młode mamusie:)
 
Zostane mamusią w wieku 19 lat i 3 miesięcy ;) Baaardzo się cieszymy. A wstyd to wstydzić się macierzyństwa. pozdrawiam. Majka ;)
 
Asheara jak narazie jestes najmłodsza. I mam do Ciebie pytanko. Jak w trakcie porodu ( wogóle pobytu w szpitalu) traktowano Cie w szpitalu? Czy przez z to ze byłaś młoda miałaś jakies nie przyjamnosci? Czy wręcz przeciwnie traktowano Cie szczególnie?? Mozesz napisac kilka słów o tym?? Wiem ze nie powinnam sie tym interesowac ale pytam dlatego ze jak byłam w 16 tygodniu w szpitalu i przyznam ze czułam sie dziwnie. Wtedy jeszcze nie miałam skonczone 18 lat. I chce sie przygotowac do tego jak moze byc w trakcie porodu. Dziekuje :*[/QUOT
ja jak rodzilam mialam 21 lat moj K mial 22 w szpitalu traktowali nas jak dzieci bo mysleli ze jestesmy mlodsi :baffled: po 3 dniach pobytu polozna sie pyta czy brat moj tez dzis do mnie przyjdzie
:szok: myslala ze ma 16 lat!!! Dopiero jej powiedzialam ze to tata dziecka byla bardzo zdziwiona. Ogolnie zle wspominam te kilka dni w szpitalu po porodzie jesli chodzi o polozne :no:
 
Sol - nie zrobilam ankiety lecz liste, bo chce zeby bylo wiadomo w jakim wieku urodzila konkretna mamusia... ;-)
ewelinka2106 - Na to wyglada poki co... coz... szczerze mowiąc lekarze byli w porzadku, nie traktowali mnie inaczej jak inne kobiety ale położne były okropne... rzucały głupie aluzje, traktowały mnie jak po prostu gówniarę, zbywały mnie, nie odpowiadały na pytania [często odpowiadały ironią...] . Wkońcu i ja się przełamałam i zaczęłam im dowalać ... odziwo, wszystkim innym matkom pokazywały jak sie pierwszy raz przebiera dzidziusia, karmi itd. nawet babce która leżała ze mną na sali - do mnie nawet nie podeszły i właściwie to nawet nie chciałam już wtedy pomocy tych mend.

Co do porodu - kiedy się zgłosiłam na izbę, położna przyjmująca mnie się zaśmiała widząc jak mina mi się kwasi przy skurczach i powiedziała "co Ty tak sie prezysz, wiesz ze porod bedzie bolal bardziej?" ...
Odbierała już porod bardziej miła położna, jakoś to poszło ... chociaż szczerze mogę powiedzieć, ze nie wspominam pobytu w szpitalu nawet "w miarę" .

Najważniejsze to im się nie dać - chociaż w trakcie porodu raczej bym nie dogryzała bo mogą sprawić, że poród bedziesz wspominała jeszcze gorzej.. pozdrawiam.
Tak to wszystko trzeba przetrwac Mimo to ze ja mialam 21 lat to tez bylam bardzo zle traktowana , pamietajcie dziewczyny to tylko kilka dni. ja teraz rodze w Anglii i bardzo sie z tego ciesze bo tu jest inaczej ;-)
 
reklama
Do góry