reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zostałem ojcem w wieku 17 lat

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

MateuszS

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Maj 2020
Postów
62
W niedzielę dowiedziałem się od mojej dziewczyny że zostałem ojcem. Jestem na maksa podłamany dziecko planowałem ale dopiero po studiach. Byliśmy 2 razy w łóżku ale zawsze używaliśmy antykoncepcji. Martwię się ponieważ mamy niezbyt sprzyjający czas ciąży. Moja dziewczyna ma 17 lat mieszkamy razem w wynajętym przez naszych rodziców mieszkaniu. Mamy tam jakieś oszczędności ale nie wiem czy jest to wystarczające na początek. Został na jeszcze rok nauki. Boimy się szczególnie rozmowy z rodzicami szczególnie mojej dziewczyny. Myślę nad oświadczynami ale nie wiem czy jest to dobry moment. Boję się o nas bo jest to trudna sytuacja dla nas dwoje. Boję się o moją dziewczynę czy jest gotowa na poród czy dziecku się nic nie stanie przez młody wiek matki. Dziecko mamy zamiar wychowywać. Tylko nie wiem co ze szkołą oboje chcielibyśmy skończyć tą w której jesteśmy. I tutaj zapytanie do dziewczyn/kobiet które miały taką sytuację. Jak wygląda nauka?
 
reklama
Rozwiązanie
Ale skoro uważasz że to trol to po co tracisz swój czas na powtarzanie tego jak mantrę? :) ja nie wiem czy ta historia jest prawdziwa czy nie, tak samo jak wszystkie na forum, w internecie można napisać co tylko się chce, ale odpowiadając zakładam że to prawda ;) po to że ktoś może będzie kiedyś w podobnej sytuacji i będzie chciał przeczytać. Sama kiedyś czytałam takie tematy

Po pierwsze, nigdzie nie napisałam, że to troll, dopiero staram się to ustalić.
Po drugie, po to tracę swój czas, żeby właśnie trolla zdemaskować, usunąć z forum i zablokować temat.
Gdyby autorowi zależało tylko na konkretnych odpowiedziach, wątek by brzmiał "Wpadłem w wieku 17 lat, jak powiedzieć rodzicom i jak wspierać partnerkę w tym trudnym czasie?"...
reklama
Ja mam taką skromną propozycję aby ten wątek zakończyć.
Trudno mi zrozumieć zarówno osoby, które zaprzeczają wszystkiemu co pisze autor pytania, jak również tych, którzy go za wszelką cenę bronią. Być może część historii jest prawdziwa, a być może wszystko jest zmyślone. Wszelkie dyskusje są zwyczajną stratą czasu, ponieważ z tego co widzę, nikt nie zna autora osobiście i nie może świadczyć ani za nim ani przeciwko.

Jeśli więc zamiast cywilizowanej rozmowy dalej będą tu miały miejsce przepychanki, poproszę Adminkę o interwencję.

Jeśli autorzy chcą dowiedzieć się więcej o ciąży i jej przebiegu na różnych etapach, to polecam zadawać konkretne pytania lub skierować się do odpowiedniego wątku w dziale "przyszłe mamy".
 
Dziewczyny faktycznie nie ma sensu😉 chłopak prosi o wsparcie więc ... Karolino skoro już dołączyłasś do Naszego grona powiedz dlaczego wybrałaś szkołę w Rzeszowie? Twój chłopak nie potrafił tego wytłumaczyć stwierdził że Ty Nam to wytłumaczysz jak założyć konto oraz co powiedział ginekolog na wizycie? Masz suplementować coś? Jakie Badania?
Dobrze by było jakbyście wybrali się zaczerpnąć informacji jak będzie wyglądała opieka dziecka po porodzie i czy będziecie mogli zaopiekować się dzieckiem sami bez przyznania opiekuna.
 
Posłuchajcie. STOP. @Aniuśka nie wiem, dlaczego uważasz, ze masz prawo kogokolwiek przesłuchiwać i nie podoba mi się to bardzo. Bez względu na to, że wiem, że masz dobre intencje. I teraz tak:

1. Jeśli uważasz, że ktoś bawi się twoim kosztem i jest trollem, to po prostu nie odpowiadajcie, bo nie ma takiej potrzeby.
2. Jeśli uważasz, że potrzebuje pomocy odpowiedz na jego pytania.

@MateuszS napisałeś wczoraj, że chciałbyś się dowiedzieć więcej o ciąży i wychowaniu, co odbiega od pierwszego pytania - więc zapraszam cię na inne wątki, gdzie się rozmawia o takich sprawach. O rodzicach już Ci napisałam i część dziewczyn również. Jeszcze zauważyłam pytanie o naukę - to zależy od szkoły. Część szkół zgadza się na naukę uczennicy w szkole, część dziewczyn kończy w trybie, np. zaocznym.

Wszystkie z Was proszę o trochę większą uważność. Chociaż sama nie jestem przekonana co do tej historii, to zakładam, że nie wiem wszystkiego i nie uprawnia mnie to do atakowania kogoś i czyjejś rodziny. Nie znam sytuacji, układów itd., a wiele bardzo zaskakujących i wręcz nieprawdopodobnych historii widziałam na forum i okazywały się prawdą.


@MateuszS jeśli Twoja historia jest prawdziwa - rozgość się, jeśli przyszedłeś, bo szukasz rozrywki typu - madki w akacji - zmień forum.

I informuję, że o 15:00 ten watek zostanie zamknięty. Chcecie coś dodać, zróbcie to teraz.
 
Bez względu na to, że wiem, że masz dobre intencje.
Aniu ja zawsze mam dobre intencje 😊 a to nie było przesuchiwanie a zadawanie normalnych ( jak dla mnie normalnych) pytań
Chociaż sama nie jestem przekonana co do tej historii, to zakładam, że nie wiem wszystkiego i nie uprawnia mnie to do atakowania kogoś i czyjejś rodziny.
Nie atakowałam nikogo a już napewno nie rodziny.
Sama nie jesteś pewna tej opowieści tak jak i ja więc jestem zdania że gdyby była prawdziwa autor potrafiłby odpowiedzieć chociaż na jedno zadane pytanie (nie koniecznie zadane przez mnie, było tutaj mnóstwo pytań)
Chcecie coś dodać, zróbcie to teraz
To wszystko co chciałam dodać. Pozdrawiam 😉
 
Mieszkają razem od 15r.z a wtedy gimnazjum jest skończone. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Okej.
Autor pisał że dziewczyna jest z marca. Jeśli tak to do liceum szła już w wieku lat 16. Autor pisał że to możliwe że będzie już pełnoletni więc też musi być z początku roku (skoro chodzą razem do klasy to wnioskuję że roczniki takie same). Zresztą ludzie, którzy mają za rok maturę mają w tym roku 18stki... wiec byliby już pełnoletni.
Jeśli Wam się ta historia z nie do końca zgadzającym się wiekiem, z wpadką mimo zabezpieczenia, szkoły w Rzeszowie mimo Poznania oddalonego 100 km od Kalisza i liceów Kaliszu ... i brata co też zaliczył wpadkę trzyma kupy to ok, dla mnie to fake ;)
 
Okej.
Autor pisał że dziewczyna jest z marca. Jeśli tak to do liceum szła już w wieku lat 16. Autor pisał że to możliwe że będzie już pełnoletni więc też musi być z początku roku (skoro chodzą razem do klasy to wnioskuję że roczniki takie same). Zresztą ludzie, którzy mają za rok maturę mają w tym roku 18stki... wiec byliby już pełnoletni.
Jeśli Wam się ta historia z nie do końca zgadzającym się wiekiem, z wpadką mimo zabezpieczenia, szkoły w Rzeszowie mimo Poznania oddalonego 100 km od Kalisza i liceów Kaliszu ... i brata co też zaliczył wpadkę trzyma kupy to ok, dla mnie to fake ;)
Dla ciebie ale nie dla mnie. Ja mam inne podejście. A co w tym wątku ma wspólnego jego brat? Przecież ten wątek nie dotyczy jego pelnoletniego brata który spodziewa się też dziecka.
 
Jak bym mogła dałabym reakcję "haha" [emoji3]. Nie kochana, urodziłam później i swoją historię już tu opisałam. A nie czytasz wgl ze zrozumieniem, napisałam że po 30 a nie na 30 :)

A i czemu piszesz o uczelniach skoro mówimy o szkole średniej? Trochę Ci się myli [emoji854]
Mieszkam w dużym mieście i wybór szkół miałam ogromny, ale gdybym chciała już iść gdzies gdzie są prestiżowe uczelnie to raczej wybór nie padłby na Rzeszów [emoji849]
Dorosłego syna? Urodziłaś dziecko majac 12 lat? [emoji33] Gratuluje.
 
reklama
Okej.
Autor pisał że dziewczyna jest z marca. Jeśli tak to do liceum szła już w wieku lat 16. Autor pisał że to możliwe że będzie już pełnoletni więc też musi być z początku roku (skoro chodzą razem do klasy to wnioskuję że roczniki takie same). Zresztą ludzie, którzy mają za rok maturę mają w tym roku 18stki... wiec byliby już pełnoletni.
Jeśli Wam się ta historia z nie do końca zgadzającym się wiekiem, z wpadką mimo zabezpieczenia, szkoły w Rzeszowie mimo Poznania oddalonego 100 km od Kalisza i liceów Kaliszu ... i brata co też zaliczył wpadkę trzyma kupy to ok, dla mnie to fake ;)
Ja miałam pominiętą 2 klasę a Mateusz 1. Ogólnie jesteśmy najmłodsi z Klasy
Rzeszów dlatego że sporo moich koleżanek poszło do Rzeszowa. A tak poza tym chciałam zobaczyć jak się mieszka z dala od rodziców. Mój brat też chodził do Rzeszowa i mówił że jest fajnie więc chciałam zobaczyć jak jest w Rzeszowie.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry