reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zostanę mamą

Bardzo Wam dziękuję za każdą odpowiedź. Jutro idę na drugą betę wg zaleceń lekarza.
Zobaczymy co wyjdzie.
Buziaki i trzymajcie kciuki aby wszystko było dobrze
 
reklama
A znowu wyczytałam że przy wartości powyżej 4000 bety można usłyszeć bicie serca
Ja mam prawie 10 tyś i nic takiego nie ma
Ja mocno plamiłam i w szpitalu zrobili mi betę I usg, beta ponad 15 tys, a było widać tylko pęcherzyk ciążowy a w nim ciałko żółte, czy jak.mu tam. Za tydzień już był zarodek , kazda kobieta moze miec troche rozne waryosci bety kiedy bedzie widac zarosek, sa zakresy wg mnie dosc duze podawane w laboratorium, także musisz uzbroić się w cierpliwość i poczekać do następnej wziyty.
 
Pytanie brzmi w którym tygodniu ciąży mogę być skoro wg OM nie można tego ustalić i wg USG też nie bo ciąża jest za młoda. Objawy mam bardzo nasilone wg tego jakbym faktycznie była w 6-7 tyg

Pytam czym mogę się kierować określając wiek ciazy
Do dziwnych lekarzy chodzisz bo lekarze na podstawie wielkości pęcherzyka ciążowego (gs) mogą ustalić wiek ciąży. Nie jest potrzebny do tego zarodek. Bo co w przypadku jeżeli jest puste jajo? Też nie wiadomo jaki to wiek?
 
Po 11 latach starań kiedy zaczęliśmy układać nasze życie na takie w których nie ma dzieci okazało się że jestem w ciąży. Szok, niepewność, strach
Każdej życzę pomimo starań takiego końcowego wyniku.
Ale ja nie o tym....
Wg miesiączki jestem w 6 tyg ciąży.
Cykle mam dlugie bo średnio 32 dni.
Wg dwóch różnych ginekologów jest to nie możliwe ponieważ na usg widać pecherzyk ciążowy z czymś malutkim. Uważają ze jest to ciałko żółte czy jakoś tak...
Pewne jest zaś to że w ciazy jestem. Tak mi powiedzieli

Po 12 dniach od spóźnionej miesiączki czyli zeszłym wtorek zrobilam betę i wynosiła 9673
Może któraś z Was mi wytłumaczyć to?
Chyba jestem za głupia aby to zrozumieć.
Dzięki
Trochę niska beta jak na 6 tydzień.Zbadaj przyrosty co 2 dni powinny się conajmniej podwajać
 
A kiedy mialas OM? Trzeba policzyć, zakładając, że owulacje masz później niż w 14 dc, bo cymle masz dluzsze niz 28 dni, i w ten sposób policzyć wiek ciazy, jednak owulacja zawsze może się przesunąć, a na wczesnym etapie ciazy każdy dzień robi różnicę. Jeśli było już widać pęcherzyk żółtkowy, to masz około 5+4 tc, według usg w 5+5 widać już zarodek, jeśli lekarz ma dobry sprzęt, czyli licząc rak, jak liczy większość kobiet, jesteś w 6 tygodniu ciazy. W przyszłym tygodniu juz powinno być widać dzidziusia i serduszko, zarodek pojawią się w obrazie usg 1-2 dni po pecherzyku żółtkowym.
 
Trochę niska beta jak na 6 tydzień.Zbadaj przyrosty co 2 dni powinny się conajmniej podwajać
Dlaczego niska? Ja taką miałam w 8tc, a syn ma obecnie 10 lat 🤷‍♀️ Nie strasz niepotrzebnie ;-)

@Jaśmina001 Jeśli chodzi o USG - to dużo zależy od samego aparatu, jak i umiejętności lekarza. Na ten moment wszystko wygląda ok. Tak naprawdę beta niewiele wniesie do obrazu sytuacji. Najważniejsze, że masz ciążę w macicy. Teraz musisz uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne USG. Termin/wiek ciąży dokładniej Ci wyznaczą na pierwszych prenatalnych (ok 12tc) i tego terminu się trzymaj.
 
reklama
Do góry