reklama

źródło wapnia, ale nie mleko!

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez eddi29, 4 Październik 2010.

 1. eddi29

  eddi29 MamaZosiaszka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam, córka ma niecałe 11m i całkowicie odmówiła spożywania mleka. Nie pisze tu nawet o piciu, bo z butli zrezygnowała jak miała ok 5 miesięcy. Do tej pory udawało mi się ją karmic butelka tylko na śnie oraz jadła kaszki. Od paru tygodni karmienie na śnie odpada, mała budzi się kiedy czuje smoczek w buzi, płacze i jest już po spaniu. Kaszki też nie chce jeśc. Nie pomaga zmiana mleka, smoczka, picie z niekapka, karmienie łyżeczką (karmię łyżeczką od 5 m.ż i je ładnie wszystko oprócz dań z mlekiem), zmiana kaszek. Do tej pory mała jadła np. swojską kasze mannę z m.m i owocami. Teraz zje tylko samą kaszę z owocami i masełkiem. Nie chce na siłę podawac córce mleka bo udręka dla niej, nie chcę jej też głodowac bo i tak jest poniżej 10 centyla ( waży niecałe 8000 - waga urodzeniowa 3300). Córka lubi owoce, obiadki, chlebek z masełkiemw zasadzie wszystko ale bez mleka i sinlacu !
  Dodam, że mała jest zdrowa miała robione badania krwi, moczu, usg brzuszka, badanie kału na pasożyty - wszystko jest ok.
  Mam pytanie gdzie szukac wapnia tak ważnego dla niemowlęcia. Już od ponad 2 miesięcy podaję jej jogurty naturalne a teraz już owocowe (wiem, że schematy mówią, że to za wcześnie), ale czy to nie zamało. Myślałam o mleku sojowym ale nie wiem jakie jest odpowiednie dla niemowlęcia i czy jej zasmakuje (można na nim robic kaszki), może kakao. Czy podawanie calcium w syropku to dobry pomysł? Pytam bo dwóch pediatrów u których byłam z córką ma odmienne zdanie. Bardzo proszę o radę.
  [​IMG]
   
 2. reklama
 3. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

  Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Wapń znajdzie Pani jeszcze kaszach, nasionach strączkowych oraz pieczywie pełnoziarnistym. Obecnie zmniejszono dzienną zalecaną normą na wapń dla dzieci i obecnie wynosi ona 500 mg dla dzieci w wieku 1-3 lat, czyli aby córka zaspokoiła tą normę jedząc produkty mleczne musiałby zjeść 2 jogurty po 175 ml, lub 1 jogurt i jeden serek 150mg, lub jogurt i 2 plasterki sera żółtego (nie zalecany dla dzieci w tym wieku). Jedna porcja kaszki mlecznej + kubek jogurtu jest wystarczający jeśli Pani zadba aby w diecie pojawiały się wspomniane produkty to córka nie będzie mieć niedoborów. Można też kupić jogurty ze zwiększoną zawartością wapnia, co jest zaznaczone na opakowaniu, takie powinna Pani wybierać.Kakako może Pani podawać jak również budynie, może córka polubi mleko w takiej postaci.
   

Poleć forum