reklama

źródło wapnia, ale nie mleko!

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez eddi29, 4 Październik 2010.

 1. eddi29

  eddi29 MamaZosiaszka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam, córka ma niecałe 11m i całkowicie odmówiła spożywania mleka. Nie pisze tu nawet o piciu, bo z butli zrezygnowała jak miała ok 5 miesięcy. Do tej pory udawało mi się ją karmic butelka tylko na śnie oraz jadła kaszki. Od paru tygodni karmienie na śnie odpada, mała budzi się kiedy czuje smoczek w buzi, płacze i jest już po spaniu. Kaszki też nie chce jeśc. Nie pomaga zmiana mleka, smoczka, picie z niekapka, karmienie łyżeczką (karmię łyżeczką od 5 m.ż i je ładnie wszystko oprócz dań z mlekiem), zmiana kaszek. Do tej pory mała jadła np. swojską kasze mannę z m.m i owocami. Teraz zje tylko samą kaszę z owocami i masełkiem. Nie chce na siłę podawac córce mleka bo udręka dla niej, nie chcę jej też głodowac bo i tak jest poniżej 10 centyla ( waży niecałe 8000 - waga urodzeniowa 3300). Córka lubi owoce, obiadki, chlebek z masełkiemw zasadzie wszystko ale bez mleka i sinlacu !
  Dodam, że mała jest zdrowa miała robione badania krwi, moczu, usg brzuszka, badanie kału na pasożyty - wszystko jest ok.
  Mam pytanie gdzie szukac wapnia tak ważnego dla niemowlęcia. Już od ponad 2 miesięcy podaję jej jogurty naturalne a teraz już owocowe (wiem, że schematy mówią, że to za wcześnie), ale czy to nie zamało. Myślałam o mleku sojowym ale nie wiem jakie jest odpowiednie dla niemowlęcia i czy jej zasmakuje (można na nim robic kaszki), może kakao. Czy podawanie calcium w syropku to dobry pomysł? Pytam bo dwóch pediatrów u których byłam z córką ma odmienne zdanie. Bardzo proszę o radę.
  [​IMG]
   
 2. reklama

Poleć forum