reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

źródło wapnia, ale nie mleko!

eddi29

MamaZosiaszka
Dołączył(a)
3 Wrzesień 2009
Postów
226
Miasto
śląsk
Witam, córka ma niecałe 11m i całkowicie odmówiła spożywania mleka. Nie pisze tu nawet o piciu, bo z butli zrezygnowała jak miała ok 5 miesięcy. Do tej pory udawało mi się ją karmic butelka tylko na śnie oraz jadła kaszki. Od paru tygodni karmienie na śnie odpada, mała budzi się kiedy czuje smoczek w buzi, płacze i jest już po spaniu. Kaszki też nie chce jeśc. Nie pomaga zmiana mleka, smoczka, picie z niekapka, karmienie łyżeczką (karmię łyżeczką od 5 m.ż i je ładnie wszystko oprócz dań z mlekiem), zmiana kaszek. Do tej pory mała jadła np. swojską kasze mannę z m.m i owocami. Teraz zje tylko samą kaszę z owocami i masełkiem. Nie chce na siłę podawac córce mleka bo udręka dla niej, nie chcę jej też głodowac bo i tak jest poniżej 10 centyla ( waży niecałe 8000 - waga urodzeniowa 3300). Córka lubi owoce, obiadki, chlebek z masełkiemw zasadzie wszystko ale bez mleka i sinlacu !
Dodam, że mała jest zdrowa miała robione badania krwi, moczu, usg brzuszka, badanie kału na pasożyty - wszystko jest ok.
Mam pytanie gdzie szukac wapnia tak ważnego dla niemowlęcia. Już od ponad 2 miesięcy podaję jej jogurty naturalne a teraz już owocowe (wiem, że schematy mówią, że to za wcześnie), ale czy to nie zamało. Myślałam o mleku sojowym ale nie wiem jakie jest odpowiednie dla niemowlęcia i czy jej zasmakuje (można na nim robic kaszki), może kakao. Czy podawanie calcium w syropku to dobry pomysł? Pytam bo dwóch pediatrów u których byłam z córką ma odmienne zdanie. Bardzo proszę o radę.
modify_inline.gif
 
reklama
Do góry