reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zrośnięte wargi sromowe

reklama
Moja starsza córka obecnie 5 latka miała zabieg robiony kiedy skończyła roczek.Nie ma komplikacji wszystko jest w porządku.Musisz pójść na zabieg nie ma inego wyścia.Nam kazali smarować maściami natluszczającymi typu linomag a unikać sudocremu ,który podobno może przyczynić się do sklejania.
 
ja odciągałam małemu do 3 miesiaca mapletek ,potem sie dowiedziałam, ze dzieciom do roku sie nie powinno odciągać bo sam sie odciągnie jak mały zacznie poznawać dalej swoje ciało. Wiec teraz nie odciągam za kazym razem,jedynie raz 2 razy w tyg delikatnieżeby przemyć..i jak narzie nie mamy zadnych problemów
 
Moja córeczka miała ten sam problem. Miała nacinane (ale to moment, w znieczuleniu miejscowym), potem smarowałam jej to jakąś maścią z hormonami. I tak ze dwa razy. Potem długo i to codziennie jej rozszerzałam te wargi, aby się nie sklejały.
Teraz ma 5 lat i na razie nie łapie stanów zapalnych, nie rozciągam jej...choć widziałam że jakby zaczęły się sklejać znowu...ale nic się złego nie dzieje więc nie ruszam.
Ale miała trochę sklejone, a nie całe...mimo to zawsze trochę moczu zostawało i chorowała. A od tego rozciągania tak się przyzwyczaiła do rozkładania nóżek, że mi raz u znajonych pupę pokazywała, więc zaprzestałam praktyk.
 
Ja mojemu synusiowi staram się odciągać codziennie napletek, ma prawie roczek i ładnie mu już schodzi, ja wolę mu odciągać niż potem żeby lekarz to robił, u syna mojej siostry zrobił się stan zapalny, bo nie odciągała i cały brud w środku się zbierał, na szczęście uniknęli zabiegu, ale ile dziecko się nacierpiało....ale każdy robi tak jak uważa za najlepsze dla dziecka.
Mam nadzieję, że z córeczką wszystko będzie ok i szybko zapomnicie o problemie.
 
my swoim synusiom od pierwszych dni od urodzenia naciagamy napletki i nie mamy wiekszych klopotow.
wiem, ze ciezko ci bedzie, ale musi miec corka rozklejone i jak codziennie bedziesz je rozchylac to sie nie powinny skleic
 
reklama
u mnie dziewczynki też miały ten problem starszej przez kilka dni smarowaliśmy maścią i pediatra jednym ruchem rozkleiła wargi sromowe, później pilnowałam żeby się nie zlepiały no i do dzisiaj jest ok
a młodszej naciągam i sama próbuję codziennie troszkę rozklejać bo ciagle się zrastają potem smaruję żeby malutką nie bolało

no i raczej same to się nie rozkleją trzeba samemu pilnować i rozciągać

anowi z tego co napisałaś troszkę kiepsko doradził Ci lekarz nie wiem czy może jesteście już po nacięciu ale napewno trzeba to zrobić
 
Ostatnia edycja:
Do góry