reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zrzeczenie się spadku

Dołączył(a)
23 Czerwiec 2010
Postów
2
Witam może jest mi wstanie Pani pomóc
Sprawa wygląda tak :
zmarł brat mojego ojca jego córka zrzeka sie spadku (długów) wiec spadek przechodzi na mojego ojca czy jezeli mój ojciec zrzeknie się spadku ja też musze jako jego córka i czy moje niepełno letnie dziecko też musi się go zrzec do którego pokolenia tszeba się go zrzec z góry dziękuje za odp
 
reklama
Zapewne piosząc o zrzeczeniu się spadku ma Pani na myśl odrzucenie spadku.

Nie wiem jak wygląda skłąd Pani rodziny (czy stryj miał żonę, inne dzieci, rodziców itp), ale odnosząc się do tego co Pani napisała ważne jest, że ten kto spadek odrzuca traktowany jest jakby spadku nie dożył. Zatem odrzucenie spadku przez Pani ojca powoduje, ze uprawnioną do spadku staje się Pani, a po odrzuceniu spadku przez Pania - Pani córka.Spadkobierca na odrzucenie spadku ma sześć miesięcy, licząc od dnia, w którym dowiedział się, że jest spadkobiercą.
 
Do góry