reklama

Zupa tradycyjna czy zupa krem?

Temat na forum 'Jedzeniowe ABC' rozpoczęty przez tosziba, 18 Marzec 2015.

1. tosziba

tosziba Aktywna w BB

Orientujecie się czy jest jakaś różnica w obu formach zup? Chodzi mi o walory zdrowotne. Co Wasze maluchy wolą bardziej - gładki kremik czy jak jednak coś w zupce pływa? Macie może jakieś ciekawe przepisy na smaczne i zdrowe zupki?

2. Migdałowa

Migdałowa Początkująca w BB

Sama się sobie dziwię, ale moje dziecko uwielbia gęste zupy jarzynowe, musi bardzo dużo warzyw i mięsa. Z tego faktu oczywiście bardzo się cieszę, bo wiem jak to wygląda z apetytem dzieciaków.

3. reklama
  4. kuna

kuna Początkująca w BB

Nigdy się nie zastanawiałam czy to różnica, ale chyba nigdy nie przyrządzałam kremu, tylko zawsze zupy jak już, więc może i jest różnca? .. Może niech się wypowie ktoś doświadczony, wraz ze sprawdzonym przepisem. :-)

5. fistaszek

fistaszek Zaciekawiona BB

myślę że różnica polega tylko na tym kto co lubi. w tych zupach kremach można przemycić zwłaszcza dziecku jakiś nielubiony owoc, moja córka na przykład nie lubi zielonego groszku a zblendowany w zupie zjada. Do zupy z cukinii jej dorzucam groszek właśnie, do tego przepisu Zupa - krem z cukinii

6. tosziba

tosziba Aktywna w BB

Właśnie w tych kremach jest ten plus, ze można dużo rzeczy przemycić. Tylko nie wiem czy takie blendowanie jakoś wpływa na posiłek czy nie.
    Co do przepisu - nigdy z cukinii zupki nie robiłam, spróbuję :)

7. monikakedry

monikakedry Zaciekawiona BB

Czytałam że zupy krem sycą na dłużej :)

8. Godmother

Godmother Zaangażowana w BB

Każde warzywa muszą być składnikiem diety, zwłaszcza dzieci. Oczywiście te nieobrobione zawierają najwięcej witamin. A jeśli chodzi o różnicę pomiędzy zupą a kremem, to nie sądzę, żeby jedno i drugie traciło coś na obróbce. Każda zupa dobra, a jeśli chodzi o formę, cóż, najlepsza ta, którą po prostu Twoje dziecko je ze smakiem.

9. chances

chances Zaciekawiona BB

Raz czy dwa razy robiłam zupę krem. Jest smaczna i dobra jako przystawka. Wole jednak tradycyjne esencjoanlne zupy. Takie,którymi można się najeść ;) Nie mam czasu na jakieś ekskluzywne gotowanie bo jestem mamą na pełen etat plus pracuję tak wiec gotuję szybkie, smaczne jedzenie. Zupy, którymi można sie najeść i które są dobre na obiadek.
    Jedna z naszych ulubionych jest zupa fasolowa na wędzonym boczku - gotuję na początku tygodnia i potem mam jedzonko na kilka następnych dni.

Ostatnia edycja: 29 Wrzesień 2016
  10. reklama
  11. Marta_85

Marta_85 Zaciekawiona BB

moje dziecko woli zupy krem, w tradycyjnej przeszkadzają mu pływające warzywa

Poleć forum