reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zupa tradycyjna czy zupa krem?

tosziba

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Październik 2013
Postów
56
Orientujecie się czy jest jakaś różnica w obu formach zup? Chodzi mi o walory zdrowotne. Co Wasze maluchy wolą bardziej - gładki kremik czy jak jednak coś w zupce pływa? Macie może jakieś ciekawe przepisy na smaczne i zdrowe zupki?
 
reklama
Sama się sobie dziwię, ale moje dziecko uwielbia gęste zupy jarzynowe, musi bardzo dużo warzyw i mięsa. Z tego faktu oczywiście bardzo się cieszę, bo wiem jak to wygląda z apetytem dzieciaków.
 
Nigdy się nie zastanawiałam czy to różnica, ale chyba nigdy nie przyrządzałam kremu, tylko zawsze zupy jak już, więc może i jest różnca? .. Może niech się wypowie ktoś doświadczony, wraz ze sprawdzonym przepisem. :-)
 
myślę że różnica polega tylko na tym kto co lubi. w tych zupach kremach można przemycić zwłaszcza dziecku jakiś nielubiony owoc, moja córka na przykład nie lubi zielonego groszku a zblendowany w zupie zjada. Do zupy z cukinii jej dorzucam groszek właśnie, do tego przepisu Zupa - krem z cukinii
 
Właśnie w tych kremach jest ten plus, ze można dużo rzeczy przemycić. Tylko nie wiem czy takie blendowanie jakoś wpływa na posiłek czy nie.
Co do przepisu - nigdy z cukinii zupki nie robiłam, spróbuję :)
 
Orientujecie się czy jest jakaś różnica w obu formach zup? Chodzi mi o walory zdrowotne. Co Wasze maluchy wolą bardziej - gładki kremik czy jak jednak coś w zupce pływa? Macie może jakieś ciekawe przepisy na smaczne i zdrowe zupki?

Czytałam że zupy krem sycą na dłużej :)
 
Każde warzywa muszą być składnikiem diety, zwłaszcza dzieci. Oczywiście te nieobrobione zawierają najwięcej witamin. A jeśli chodzi o różnicę pomiędzy zupą a kremem, to nie sądzę, żeby jedno i drugie traciło coś na obróbce. Każda zupa dobra, a jeśli chodzi o formę, cóż, najlepsza ta, którą po prostu Twoje dziecko je ze smakiem.
 
Raz czy dwa razy robiłam zupę krem. Jest smaczna i dobra jako przystawka. Wole jednak tradycyjne esencjoanlne zupy. Takie,którymi można się najeść ;) Nie mam czasu na jakieś ekskluzywne gotowanie bo jestem mamą na pełen etat plus pracuję tak wiec gotuję szybkie, smaczne jedzenie. Zupy, którymi można sie najeść i które są dobre na obiadek.
Jedna z naszych ulubionych jest zupa fasolowa na wędzonym boczku - gotuję na początku tygodnia i potem mam jedzonko na kilka następnych dni.
zupa-fasolowa.jpg
 
Ostatnia edycja:
reklama
zależy od dnia ale już w ogóle nie zaprawiam mąką. Ostatnio robiłam zupę krem z pomidorów wyszła pyszna, kupiłam gotowy przecier z ogródka dziadunia, wywar, oczywiście z warzywkami które dały aromatu i gęstości do tego na koniec mozarella + grzanki czosnkowe, Naturalna i szybka zupa.
 
Do góry