reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zupa z soczewicy

A

Agn!eszka

Gość
Czy mógłby mi ktoś podrzucić przepis na zupę z soczewicy czerwonej/zielonej dla roczniaka? Dodatek ziemniaka odpada bo moje dziecko go nie toleruje na razie.
Nigdy w życiu nie gotowałam nic z soczewicy, nie mam pojęcia jak przygotować taką zupę żeby była smaczna.
 
reklama
Nie toleruje smaku, konsystencji ma po nim refluks czy uczulenie?
Mam fajny przepis, tylko tam jest ziemniak. Można by go zastąpić kluseczkami, czy makaronem, ale moim zdaniem to nie to samo. Zupa świetnie smakuje i szybko się robi.

1 marchewka,
1 cebula lub kawałek pora,
5 ziemniaków,
4 łyżki czerwonej soczewicy
2 łyżki przecieru pomidorowego
1 łyżeczka czerwonej mielonej papryki słodkiej
1/3 łyżeczki gałki muszkatolowej
Sól do smaku

Por lub cebulę kroisz i podsmarzasz na 2 łyżkach oleju, dodajesz potraktowana na małych oczkach marchewkę, soczewicę, zalewasz 1 litrem wrzątku i gotujesz pod przykryciem ok 15 min. Blendujesz wszystko, dodajesz ziemniaki, gotujesz kolejne 15 min, jak ziemniaki są miękkie dodajesz przyprawy przecier i gotowe. (Zamiast soli zwyklej daje łyżeczkę soli ziołowej)

Możesz wszystko zblendowac na zupę krem, lub w ogóle nie blendowac. Zupa niezwykle sycąca i gęsta. Jak za mało wody, to daj więcej. Myślę, że ziemniaki można zamienić na kluseczki czy makaron
 
Dzięki za przepis :)
Źle się czuje po ziemniaku i wymiotuje. Nie mam pojęcia czemu. Nie ma stwierdzonej żadnej alergii.
 
Nie toleruje smaku, konsystencji ma po nim refluks czy uczulenie?
Mam fajny przepis, tylko tam jest ziemniak. Można by go zastąpić kluseczkami, czy makaronem, ale moim zdaniem to nie to samo. Zupa świetnie smakuje i szybko się robi.

1 marchewka,
1 cebula lub kawałek pora,
5 ziemniaków,
4 łyżki czerwonej soczewicy
2 łyżki przecieru pomidorowego
1 łyżeczka czerwonej mielonej papryki słodkiej
1/3 łyżeczki gałki muszkatolowej
Sól do smaku

Por lub cebulę kroisz i podsmarzasz na 2 łyżkach oleju, dodajesz potraktowana na małych oczkach marchewkę, soczewicę, zalewasz 1 litrem wrzątku i gotujesz pod przykryciem ok 15 min. Blendujesz wszystko, dodajesz ziemniaki, gotujesz kolejne 15 min, jak ziemniaki są miękkie dodajesz przyprawy przecier i gotowe. (Zamiast soli zwyklej daje łyżeczkę soli ziołowej)

Możesz wszystko zblendowac na zupę krem, lub w ogóle nie blendowac. Zupa niezwykle sycąca i gęsta. Jak za mało wody, to daj więcej. Myślę, że ziemniaki można zamienić na kluseczki czy makaron
A wiesz, że sól ziołowa to zwykła sól z dodatkiem ziół?
 
Nie toleruje smaku, konsystencji ma po nim refluks czy uczulenie?
Mam fajny przepis, tylko tam jest ziemniak. Można by go zastąpić kluseczkami, czy makaronem, ale moim zdaniem to nie to samo. Zupa świetnie smakuje i szybko się robi.

1 marchewka,
1 cebula lub kawałek pora,
5 ziemniaków,
4 łyżki czerwonej soczewicy
2 łyżki przecieru pomidorowego
1 łyżeczka czerwonej mielonej papryki słodkiej
1/3 łyżeczki gałki muszkatolowej
Sól do smaku

Por lub cebulę kroisz i podsmarzasz na 2 łyżkach oleju, dodajesz potraktowana na małych oczkach marchewkę, soczewicę, zalewasz 1 litrem wrzątku i gotujesz pod przykryciem ok 15 min. Blendujesz wszystko, dodajesz ziemniaki, gotujesz kolejne 15 min, jak ziemniaki są miękkie dodajesz przyprawy przecier i gotowe. (Zamiast soli zwyklej daje łyżeczkę soli ziołowej)

Możesz wszystko zblendowac na zupę krem, lub w ogóle nie blendowac. Zupa niezwykle sycąca i gęsta. Jak za mało wody, to daj więcej. Myślę, że ziemniaki można zamienić na kluseczki czy makaron
Gęsta wychodzi ta zupa? Bo tak myślę, litr wody i tylko 4 łyżki soczewicy?
 
reklama
Do góry