reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zupki bez wywaru miesnego???

Gośk@

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Kwiecień 2008
Postów
43
Czy ktoras z mam wie dlaczego zupki nie gotuje sie na wywarze miesnym??
Jakie to ma znaczenie na wywarze czy nie???
Na kazdej zupce ze sloiczka jest napisane ze jest bez wywaru miesnego a ja dla mlodszej cory jak gotowalam zupki to tylko i wylacznie na jakims miesku ... Teraz oczywiscie tego nie robie drugie dziecko wychowuje juz inaczej... Tylko sama nie potrafie odpowiedziec jak ktos mi sie pyta dlaczego tak robie :p Bo co bo tak pisze na sloiczku ...





 
reklama
Nie robi się tak ponieważ wywar z mięsa jest mocnym alergenem. Niektórym dzieciom nie zaszkodzi zupka na wywarze bo po prostu nie są uczulone. Ale w dzisiejszych czasach, kiedy tyle dzieciaków jest alergikami, lepiej dmuchać na zimne i najpierw gotować mięsko oddzielnie :tak:
Pozdrawiam :-)
 
Tak to prawda powinno się gotować zupki bez wywaru,mięsko oddzielnie.Ale tak sie robi dla maluszków.Po 9 mies. można gotować już zupki na wywarze-rozmawiałam na ten temat z pediatrą.Moja córeczka ma teraz 11mies i je zupki na wywarze z mięska i nic jej nie jest.I zupki bardziej jej smakują.Gdy dziecko jest starsze warto spróbować.
 
Jula ma 8 miesięcy i jak gotuję zupkę, to najpierw gotuję pół godzinki samo mięsko, odlewam wywar, leję świeżą wodę i wrzucam warzywka. I następne 30-40 minut :-):tak:
Wszystko jest ok. Żadnych alergii :-);-)
 
Do góry