reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zupki domowe dla niemowlaczka

Zabka77

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Mój Maks dostaje już jarzynkę. mam 4,5 miesiąca. Dostaję w słoiczkach ale i sama też mu gotuje, ale na razie dostaje tylko zmikowane warzywka (odpowiednie). Wyczytałam w przepisach, ze powinnam dodawać do tych zupeczek trozkę masła czy oliwy. Tak powinnam? Boje się troszkę a poza tym nie wiem jakie mam stosować. Jakich firm masełko aby by lo najlepsze i nie zaszkodziło, jaka oliwa? Napiszcie coś. Ja na razie daję zupkę - mix marchweka - ziemniak - pietruszka. czy moze jakieś jeszcze warzywo powinnam w tym wieku podawać (4,5 miesiaca). Ponadto wiem, ze mogę dawac dynię, ale nie wiem jak ja przygotować - gotować długo? (Zaopatruje się w sklepie ekologicznym). Będę wdzięczna za jakieś podpowiedzi.

reklama

pysia25

Mama Natalii i Mateuszka
Miasto
Wielkopolska
Rozwiązania
0
Ja od pewnego czasu też sama gotuję, ale tylko zupki warzywne, resztę, czyli deserki, kupuje w słoiczkach, bo mają fajny wybór. Ja mam warzywa z domowego ogródka rodziców, który na pewno jest ekologiczny. Nata nie narzeka, więc jest OK. Zupki gęstsze i taniej wychodzi, bo zrobie zawsze więcej i zamrażam. Daje marchwe, porę, seler i pietruszkę, oczywiście w odpowiednich ilościach, do tego łyżeczka masła osełkowego (dałam ostatnio masło, bo nie miałam oliwy, a wiadomo, że oleju nie dam!!!:eek::szok:) i troche puree ryżowego "misiowy ogródek" marchew / groszek z Nestle. Zupa wyszła super, jutro Nata znowu sie będzie oblizywać.:tak:;-):-D:-D

Nocka

Sierpniowa mama'06 Mamusia Oliwki
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
do domowych zupek powinno sie dodawac tluszcz (maslo lub oliwe), bo takim maluszkom jest on niezbedny do prawidlowego rozwoju. Mleka modyfikowane zawieraja roznego rodzaje tluszcze (np.palmowe,rzepakowe,slonecznikowe etc). Jak kupujesz sloiczki to one rowniez zawieraja maslo badz oliwe.
Ja tez gotuje zupki, a dokladniej rosolek,jarzynowa itp. Gotuje jak dla nas tylko odlewam malej wczesniej zanim przyprawie tak jak to my lubimy. Dodaje zwykle oliwe z oliwek-pare kropelek doslownie. Jest taka dobra oliwa (nazwy nie pamietam dokladnie) z taka Dzidzia na opakowaniu.

pysia25

Mama Natalii i Mateuszka
Miasto
Wielkopolska
Rozwiązania
0
Ja narazie przestanę te zupy serwować natalce, bo dziś i wczoraj jadła to samo, to troche monotonne, więc lepiej czasem dac jakiś słoiczek, bo tam proporcje warzyw są rózne, a tym samym smak jest inny. Poza tym dziś nata zrobiła brzydką kupę, zielonkawą, ale bez bólu brzucha czy czegoś takiego, więc nie wiem, czy to po tym, ale lepiej nie ryzykować. Jedyna dobra strona tych zupek jest taka, że przynajmniej zrobiła ładną "jajeczniczkę":baffled:, a nie "plastelinkę" tak jak zawsze.:tak:;-):cool2::laugh2::sorry2:

scruffy

Mamula Zbulula
Miasto
Bydgoszcz
Rozwiązania
0
:-)ja dodaje parę kropel oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, tłuszcz jest potrzebny do strawienia witamin rozpuszczanych tylko w tłuszczach. daję parę kropel jak nie ma mięska. a warzywka gotuję na parze, żeby jak najwięcej witaminek zostało. możesz podać dynię. wyrzuć wszystko ze środka, obierz ze skóry i ugotuj. jak kupisz całą to możesz zamrozić kawałki będzie na dłużej.:-)

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
NomiMalone Karmienie - cyce, butle, zupki, kaszki czyli jak karmimy nasze pociechy Dzieci urodzone w marcu 2013 219
Z ile zupki zastępuje posiłek? Żywienie 5
tytanowa@ Pierwsze zupki, a młode warzywa Żywienie dzieci - porady 1
E Zupki dla niemowlaka Żywienie dzieci - porady 2
ciężarówka :) ile gram zupki/obiadku, deserku Żywienie 11
Gośk@ Zupki bez wywaru miesnego??? Żywienie 4
Zabka77 Bezglutenowe/Glutenowe kaszki kleiki i zupki na nich Żywienie 7
Zabka77 Ile zupki? Żywienie 3
patrycja24berlin Przepisy na zupki,kompociki ,deserki dla naszych malych zarlokow... Dzieci urodzone w czerwcu 2006r. 52
Agus241 ABC-pierwsze soczki,zupki obiadki... Dzieci urodzone w październiku 2006 1205
Iza9891 Zwierzęta domowe Potrzebuję porady 5
martyna1517 Pomoc nastolatka prace domowe Mamy nastolatków 12
Vercia "Gerberki" czy domowe jedzonko? Żywienie 19
G Lekarz pediatra na wizyty domowe na terenie Rzeszowa Potrzebuję porady 0
Przyjemność Jedzenia Przetwory domowe czy sklepowe? Jedzeniowe ABC 1
M Domowe sposoby Vs leki - co szybceij pomoże ? Przyszłe mamy 1
pchelka10.05 Nasze domowe przepisy dietetyczne śniadaniowo-obiadowo-kolacyjne :-)) Diety, diety 0
Ritta Chora mama - nasze domowe sposoby Dzieci urodzone we wrześniu 2014 18
H dzieci i prace domowe Wychowanie 24
M Domowe sposoby leczenia dla cieżarówek i karmiacych;) Dzieci urodzone w czerwcu 2013 0
A Wizyty domowe - fryzjer , kosmetyczka i wizażystka Ogłoszenia- Białystok 0
L Domowe przepisy Jedzeniowe ABC 0
C 1-10 luty 2012 brzuszkowe i dzieciece studyjne sesje domowe w super cenach :) Ogłoszenia Bydgoszcz 0
G Domowe mamy oglądają seriale:) Archiwum mam siedzących w domu 21
M konstrukcje domowe Roczniaki i dwulatki 1
shiva Jak robić domowe gerberki? Jedzeniowe ABC 4
zielona maupa Domowe sposoby na... Dzieci urodzone w kwietniu 2010 36
lolisza Maluszki a domowe zwierzaki Dzieci urodzone w październiku 2010 210
P Domowe jedzonko - czy pasteryzować? Żywienie 3
A Domowe sposoby przeciw/na grypę? Zdrowa mama 9
A słoiczki czy obiadki domowe?? Roczniaki i dwulatki 26
A słoiczki czy obiadki domowe?? Żywienie 24
Kaczusia Domowe sposoby na nasze dolegliwosci :) Dzieci urodzone w październiku 2007 15
Inja Domowe zwyczaje z Maluszkiem Roczniaki i dwulatki 2
iwonka2006 WYLICZANKI-RYMOWANKI- PIOSENKI czyli domowe przedszkole dla naszych dzieci Archiwum mam siedzących w domu 21
JustineMyMind Szkoła Rodzenia czy domowe ćwiczenia? Dzieci urodzone w marcu 2007 91
Aniulka Domowe sposoby na różne dolegliwości Dzieci urodzone we wrześniu 2005 1
D Nasze Dzidziole i zwierzęta domowe Dzieci urodzone w sierpniu 2006r. 50
shady nasze zwierzeta domowe a dzieci Rozwój i zabawy 156
M Zajęcia dla kobiet w ciąży Kraków Przyszłe mamy 2
89karola80 Pomoc dla mojego synka - lekarze rozkładają ręce :( Potrzebuję porady 11
Jaska.JDM Zabawki dla maluszków - polecam Majowe mamusie 2020 0
luna91 Książki dla dzieci Majowe mamusie 2020 30
Justi1234 Ginekolog lux med śląskie lub łódzkie dla osoby otylej Ciąża, poród, połóg 1
U Polskie marki dla dzieci Potrzebuję porady 0
V Ochrona przeciwsłoneczna dla maluszka Potrzebuję porady 3
V Coś na komary dla dzieci Potrzebuję porady 5
mydreammyfuturebaby Profertil- dla mężczyzny. Potrzebuję porady 1
aniaslu Imię dla dziecka i spór rodzinny Pytanie tygodnia 18
Nataśka Prezent ślubny dla Szefowej Pytanie tygodnia 6