reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZUS i zmiana wynagrodzenia

karolinakychy

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Czerwiec 2019
Postów
315
Hejo,mam pytanie odnośnie sprawy z ZUSem. Na zwolnieniu lekarskim jestem od 22 lipca i ZUS do dnia dzisiejszego był w trakcie dochodzenia czy rzeczywiście pracowałam. Zadzwoniłam dzisiaj do ZUSu i Pani powiedziała mi ze dochodzenie jest zakończone, decyzja przyjdzie w przyszłym tygodniu i to co może mi powiedzieć na ten temat jest to że nie podważają jednak mojej pracy tylko zarobki i przyznają mi zasilek ale za najniższa stawkę krajową. Na umowie na pełen etat mam stawkę 4800 brutto wiec na rękę wychodzi mi coś koło 3400 i jest to praca na stanowisku Menager w gastronomi. Czy mogę się odwołać od ich decyzji o zaniżeniu moich zarobków? Jakie są szanse ze moje odwołanie zmieni ich decyzje? Co powinnam zrobić w tej sytuacji? Bardzo proszę o pomoc.
 
reklama
Rozwiązanie
Hejo,mam pytanie odnośnie sprawy z ZUSem. Na zwolnieniu lekarskim jestem od 22 lipca i ZUS do dnia dzisiejszego był w trakcie dochodzenia czy rzeczywiście pracowałam. Zadzwoniłam dzisiaj do ZUSu i Pani powiedziała mi ze dochodzenie jest zakończone, decyzja przyjdzie w przyszłym tygodniu i to co może mi powiedzieć na ten temat jest to że nie podważają jednak mojej pracy tylko zarobki i przyznają mi zasilek ale za najniższa stawkę krajową. Na umowie na pełen etat mam stawkę 4800 brutto wiec na rękę wychodzi mi coś koło 3400 i jest to praca na stanowisku Menager w gastronomi. Czy mogę się odwołać od ich decyzji o zaniżeniu moich zarobków? Jakie są szanse ze moje odwołanie zmieni ich decyzje? Co powinnam zrobić w tej sytuacji? Bardzo...
Hejo,mam pytanie odnośnie sprawy z ZUSem. Na zwolnieniu lekarskim jestem od 22 lipca i ZUS do dnia dzisiejszego był w trakcie dochodzenia czy rzeczywiście pracowałam. Zadzwoniłam dzisiaj do ZUSu i Pani powiedziała mi ze dochodzenie jest zakończone, decyzja przyjdzie w przyszłym tygodniu i to co może mi powiedzieć na ten temat jest to że nie podważają jednak mojej pracy tylko zarobki i przyznają mi zasilek ale za najniższa stawkę krajową. Na umowie na pełen etat mam stawkę 4800 brutto wiec na rękę wychodzi mi coś koło 3400 i jest to praca na stanowisku Menager w gastronomi. Czy mogę się odwołać od ich decyzji o zaniżeniu moich zarobków? Jakie są szanse ze moje odwołanie zmieni ich decyzje? Co powinnam zrobić w tej sytuacji? Bardzo proszę o pomoc.
Na moje to powinno byc płacone średnia z ostatnich 12 miesiecy
 
No to zarzucą Ci, że poszłaś do pracy by wyłudzić chorobowe/zasiłek. Z mojego punktu widzenia sprawa bardzo trudna będzie do wygrania.

No to w takim razie jest to bezsensu. Co mam zrobić? Przecież moja stawka nie jest wystrzelona z kosmosu. W porównaniu do płac na tym stanowisku rzekłabym ze jest poniżej średniej. Ech, dzięki za odpowiedz.
 
Ale to nie chodzi o stawkę - tylko że zaraz po rozpoczęciu pracy poszłaś na zwolnienie. Nie ma jasnych kryteriów wg których ZUS obniża wynagrodzenie chorobowe, jest to dość uznaniowe. A jedyną karą jaka może spotkać ZUS - to jest wypłata Ci wyrównania. Trochę nierówna walka.
 
reklama
Ale to nie chodzi o stawkę - tylko że zaraz po rozpoczęciu pracy poszłaś na zwolnienie. Nie ma jasnych kryteriów wg których ZUS obniża wynagrodzenie chorobowe, jest to dość uznaniowe. A jedyną karą jaka może spotkać ZUS - to jest wypłata Ci wyrównania. Trochę nierówna walka.

A mnie co może spotkać po konfrontacji? Jest możliwość ze odwołają mi całkowicie moje chorobowe i nic nie dostanę? Kompletnie nie siedzę w temacie ZUSu i nie wiem co mnie może jeszcze czekać.
 
reklama
Mogą Ci na dłuższy czas wstrzymać wypłatę świadczeń. Do tego pewnie będziesz potrzebowała kogoś, kto by Cię przed sądem reprezentował lub też doradził jak napisać pozew i co w sądzie mówić. Jeśli przegrasz - poniesiesz dodatkowo koszty rozprawy.
 
Do góry