reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ZUS, KRUS, BECIKOWE etc....wszystkie sprawy prawne styczniówek:))

diablica3010

mama na cały etat
Miasto
Lublin
Rozwiązania
1
a wiecie cos o urlopie rodzicielskim który może wziąc i mama i tata? coś dzis słyszałam ale z tego co zrozumiałam to 26 tyg urlopu macierzyńskiego bierze tylko mama a 24 pozostałe to tak zwany urlop rodzicielski własnie i może go wziąc równocześnie i mama i tata...dzis to w sejmie przegłosowali.

reklama

lkasia

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
dzisiaj rozmawialam z bratową...i nie wiedzialam, ze zbey dostac becikowe to musi byc załozona karta ciąży przed 10 tyg ciąży.....ciekawa jestem czy przy kolejnej wizycie mi gin zalozy...chociaz mowial ze za dwa tygodnie zleci mi już wszystkie badania...wiec chyba wtedy zalozy kartke ciazy...

diablica ja niestety nie pomoge...:(

Kasienka_

Rozwiązania
0
eeejjj cos mi sie nie widzi z tym urlopem bo jak rodzilam w 2012 w czerwcu od 24 bylam na macierzynskim czyli przepracowalam polowe woku, a w 2013 odbieralam urlop za caly rok 2012

vinga89

mamusia syneczków
Miasto
mazowieckie
Rozwiązania
0
lkasia, nie martw się, lekarze wiedzą o tym, że do 10 tygodnia musi być założona katra ciąży. mi w poprzedniej ciąży na drugiej wizycie założyli kartę ale pierwszą wizytę również wpisali :)

Elusia35

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Dziewczyny
- ja pracuje z domu, na zlecenia dla różnych zleceniodawców, ale NIE jestem nigdzie zatrudniona na stałe.
(czyli oficjalnie bezrobotna)

Czy w takiej sytuacji mogę ubiegać się o jakieś specjalne dodatki dla mnie i dziecka?

G

gość 574

Gość
Elusia: załóż firmę i wystawiaj tym firmom faktury. Przynajmniej będziesz miała macierzyński przez rok, jak odprowadzisz składkę chorobową i inne. Inaczej oprócz becikowego to raczej nic nie dostaniesz - nasze państwo nie jest łaskawe dla mam bezrobotnych lub na umowach śmieciowych:eek:

Elusia35

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
O kurcze :( Aż tak źle? Nic matkom bezrobotnym nie przypada...?

Zalozenie firmy by mnie utopilo, bo splacam kredyt mieszkaniowy, i starcza mi pieniedzy na styk, gdybym miala firme oplacic, to by juz nie starczylo, rozważałam to juz wczesniej.... :(

G

gość 574

Gość
Załóż firmę i po miesiącu idź na L4 ciążowe...
ja w poprzedniej ciąży byłam na umowach-zlecenie - nie należało się nic, bo nie mieliśmy dochodów na członka rodziny poniżej 500zł...baa jak chcieliśmy coś wybębnić (ten drugi tysiąc becikowego socjalnego) to nam PITa wyciągnęli za poprzedni rok i stwierdzili, że za duże dochody i w nosie mieli, ze całość na umowę -zlecenie była i umowy o dzieło. Nie ma dla nich takiego pojęcia jak dochód utracony z tyt. tych umów śmieciowych - trochę się użerałam, więc serio ci mówię - załóż firmę i idź na L4.

Ewentualnie niech cię ktoś znajomy zatrudni...

Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama

Kasienka_

Rozwiązania
0
Agagsm ale zusu zeby miec platny macierzynski trzeb oplacic jedna pelna skladke, czyli ok 1000, co prawda potem na macierzynskim kaska sie zwraca parukrotnie bo to w koncu placa 6000 na miesiac przez 6 miechow ale najpierw tego tysiaka trzeba wylozyc :|

Ostatnia edycja:
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
R ZUS, KRUS, zasiłki, becikowe i inne podobne dylematy listopadówek 2013:) Dzieci urodzone w listopadzie 2013 13
Yonce Brak ubezpieczenia a poród Potrzebuję porady 20
M Zus Potrzebuję porady 11
Oleczkaaa Pracodawca l4 Potrzebuję porady 5
K Pracownik ZUS pilnie poszukiwany! :) Potrzebuję porady 0
O Wyplata zasiłku macierzynskiego przez ZUS Potrzebuję porady 15
J Umowa o pracę i ZUS Potrzebuję porady 4
Yonce Zus, upadek firmy a ciąża Potrzebuję porady 21
karolinakychy ZUS i zmiana wynagrodzenia Potrzebuję porady 21
L Kiedy złożyć wniosek do ZUS o zasiłek chorobowy? Potrzebuję porady 7
Patrycja35 Potrzebuje porady w sprawie l4 i pracodawcy ktory nie sklada dokumentow do Zus Potrzebuję porady 7
C Przedłużenie umowy a wychowawcze z zus Potrzebuję porady 2
I Kontrola ZUS Potrzebuję porady 2
Sonitka Zus - zasiłek macierzyński Potrzebuję porady 3
C Zmiana pracy? Potrzebuję porady 15
P Portal ZUS wypłata świadczenia Potrzebuję porady 31
Ula-Janusz ZUS L4 Potrzebuję porady 1
I wypadek / ciąża / L4 / świadczenie Potrzebuję porady 5
S Ubezpieczenie dziecka a nazwisko ojca Potrzebuję porady 6
M Zus wstrzymał mi wypłatę na 3mc proszę o pomoc! Potrzebuję porady 8
M Wypłata 1chorobowevo przez zus Potrzebuję porady 6
E Ciąża a wynagrodzenie na zwolnieniu chorobowym z ZUS problemy Potrzebuję porady 9
A L4 w ciąży wypłacane przez ZUS Ciąża, poród, połóg 30
mallutka l4 w ciazy-kontrola ZUS Ciąża, poród, połóg 57
N Zwolnienie chorobowe w ciaży, ZUS ZLA, kontrola l4 Potrzebuję porady 38
O ZUS Ciąża, poród, połóg 3
M ZUS nie płaci mi za zwolnienie Potrzebuję porady 4
S ZUS - wszczęcie postępowania Potrzebuję porady 0
S ZUS - wszczęcie postępowania Potrzebuję porady 15
Cyntia85 L4, ZUS, becikowe, urlop macierzyński Dzieci urodzone w październiku 2014 25
A Własna dg kontrola ZUS Porady prawnika 2
E jak zus obliczy macierzynski z 2 umow o prace u roznych pracodawcow? Porady prawnika 0
koriander Porady prawne, ZUS, zasilki, becikowe i inne dylematy :) Dzieci urodzone w grudniu 2013 111
C Zasiłek macierzyński ZUS Porady prawnika 1
S zwolnienie zus w ciąży-wypłata terminy Porady prawnika 1
I Czy ZUS może mnie odwołac z L4? Porady prawnika 1
Phelania ZUS wypłata zasiłku chorobowego Porady prawnika 9
A Pobieranie Podatku przez ZUS w czasie ciąży ? Porady prawnika 2
K Ciąża a zus Dzieci urodzone w sierpniu 2013 73
jeny79 L4 w ciązy płacone przez zus a zmiana lekarza prowadzącego ciązę.. Porady prawnika 8
jeny79 zus- wypłata świadczeń z tytułu L4 w ciązy- zaniżone kwoty ??? Porady prawnika 1
P umowa do dnia porodu a świadczenia zus Porady prawnika 4
F Zajęciez ZUS Porady prawnika 3
ZwariowanaSol Błąd NFZ, ZUS czy Urzędu pracy i ubezpieczenie zdrowotne. Porady prawnika 5
S "puste" RMUA od pracodawcy przy wypłatach świadczeń z ZUS Porady prawnika 0
elusl ZUS wypłata zasiłku chorobowego Ciąża, poród, połóg 25
W chorobowe z zus-u Porady prawnika 1
V firma, składka ZUS i planowana ciąża Porady prawnika 0
G Proszę o poradę - ZUS Wrocław 5
lolkak zakładanie działalności a zgłoszenie do ZUS przy etacie Porady prawnika 2