reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZUS, KRUS, BECIKOWE etc....wszystkie sprawy prawne styczniówek:))

Rodzinne dostaje się jeśli dochód w rodzinie nie przekracza 550zł (jakoś tak bo w tym roku nieco ponieśli próg) to jest 77zł na dziecko. Dostaje się też wtedy kolejne 1000zł becikowego socjalnego. Ja tak właśnie dostałam 2150zł (dwa razy becikowe i rodzinne na dwoje dzieci) To się załatwia w Miejskim ośrodku pomocy społecznej.


Mnie wkurza fakt że urodziłam w listopadzie a do dziś nie dostaje macierzyńskiego... paranoja jakaś...zła jestem jak nie wiem...
 
reklama
BLuE dostalismy akt urodzenia dopiero 16.01
Chodzi mi o zasilek z tytulu urodzenia dziecka, to dla ubezpieczonych w KRUS

A nie wiecie czy jest ten prog dochodowy do becikowego dla dzieci urodzonych w styczniu 2014
 
dziś mąż był w gops i tyle jest papierków do becikowego że MASAKRA!!! łapiemy się też na rodzinne i te drugie becikowe (mąż od nowego roku formalnie nie pracuje więc tylko moje dochody się liczą)
Marika próg niestety jest
 
Marika do krusu nie trzeba u nas było peselu(mąż już załatwił tydzień temu)

A co do rodzinnego to u nas od listopada zabrali,bo przekraczaliśmy dochód,teraz też przekraczamy(po wliczeniu małej)ale że to jest 3dziecko to jesteśmy rodziną wielodzietną i inaczej już chyba liczą więc moze uda się się załapać:)


Powiem Wam ze warto do takich spraw wysyłać faceta:-D ja jak idę to wracam wręcz chora tym wszystkim i tymi ludźmi, a mężaty mówi że wszędzie takie miłe panie:-Dhehe
 
fifka no wlasnie my tez sie lapiemy na te dwa tysiace i na dwójke dzieci na rodzinne...i teraz nie wiem jak oni daja 2razy po 77 zl czy jak dwojka to jakos inaczej licza?
no a z papierami wczoraj myslalam ze oszalejee i jeszcze chca te zaswiadczenie o pozastawaniu pod opieka ginekologiczna i musze jechac to wypisac a pozneij znów do gina na ta kontrole po 6 tyg od porodu masakra ..
 
A u nas dupa..nie lapiemy sie na becikowe..mamy za duże dochody..przekraczamy o 120zl..i dupa..alr najwazniejsze ze zarowno ja jak i M dostaniemy z ubezpieczenia grupowego po 1500zl,wiec becikowe niech sobie wsadza:D
 
reklama
Do góry