reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZUS, KRUS, BECIKOWE etc....wszystkie sprawy prawne styczniówek:))

Dziewczyny które mają grupowe ubezpieczenie pracownicze w PZU: byłam przedwczoraj załatwiać te wszystkie formalności i zapytałam kobiety, czy z tytułu przebywania w szpitalu przez to urodzenie dziecka też mogę ubiegać się o pieniądze i powiedziała, że tak. A więc jeden wniosek złożyłam o wypłatę z tytułu urodzenia małej (kasa była następnego dnia na koncie) a drugi z tytułu przebywania w szpitalu (w przypadku mojego ubezpieczenia trzeba być dłużej niż 3 doby, ja byłam 4 - trzeba mieć przy sobie wypis ze szpitala) - odpowiedzi jeszcze nie mam, ale może faktycznie się uda - a to jakieś 300 zł do przodu;-)
 
reklama
kurczę a ciekawe czy tyczy się to Warty?bo ja dodatkowo mam jescze ubezp.w warcie i mam 4doby pobytu,ale myśleliśmy że po porodzie to się nie liczy,ktoś coś wie???
 
Milusia na pewno warto zapytać - ludziom to pewnie nawet nie przychodzi do głowy, bo myślą że tylko z jednego tytułu można dostać kasę:) Ja też nie jestem na 100% przekonana czy faktycznie te pieniądze dostanę, ale czekam na jakąś odpowiedź:)
 
Jagus jestem ciekawa czy dostaniesz.... Ja też mam w pzu i 5 lat temu byłam dłużej w szpitalu bo mały miał żółtaczkę to nie dostałam, bo stwierdzili że to z powodu małego był pobyt ... Mam nadzieję że zmienili to i Ci się uda
 
No właśnie Kaczuszka sama jestem ciekawa bo szczerze mówiąc myślałam że w ogóle na starcie mi powiedzą że nie mogę złożyć takiego wniosku a tu niby jak najbardziej. Dopóki nie dostanę pieniędzy to też do końca nie uwierzę ale mam nadzieję że się uda;)
 
Dziewczyny, ogolnie zasada jest taka, ze jak przed porodem przebywcie w szpitalu to oczywuscie skladac wniosek, bo się nalezy, ale jak po porodzie jednym ciagiem zostajecie dluzej to już niiestety nie.
 
Dziewczyny, które mają działalność: czy juz u Was ZUS wszczął postepowanie administracyjne? Ile to moze potrwać zanim uznają prawo do zasiłku?
 
Jaguś ja też mam ubezpieczenie grupowe w pzu . I dostałam kasę za pobyt w szpitalu. Byłam 5 dni i dostałam 175 złotych. Za urodzenie dziecka swoją droga :)
 
reklama
czy wy na prawde jestescie tak glupie??? myslicie ze ZUS powie wam co trzeba zrobic zeby dostac wysoki zasilek i napisza wprost? wez sie puknij w czolo kolezanko... Myslisz ze nie rejestruja tych rozmow i maili? potem wielkie zdziwienie ze zasilku nie chca wyplacic i podwazaja do niego prawo... na prawde jestes genialna.
 
Ostatnia edycja:
Do góry