reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZUS, KRUS, BECIKOWE etc....wszystkie sprawy prawne styczniówek:))

o ile się nie mylę nikt cie nie może zwolnic na chorobowym - chyba, że podpiszesz zgodę na to. nawet jak masz umowę na zlecenie. zresztą, niektóre umowy zlecenie są tak formułowane, że dają prawie takie same prawa jak etat, tylko trzeba to sprawdzić.
sporo ciekawych rzeczy o tym, jaki prawa ma kobieta w ciąży znalazłam na siostraania.pl - jest tam cały dział tym sprawom poświęcony :)
 
reklama
Dzięki, poczytam tą stronkę. Pracuję na umowę zlecenie, ale na czas nieokreślony. Nie wiem czy daje mi ona podobne prawa do etatu, bo niestety nigdy nie pracowałam na umowę o pracę i się nie orientuję. :( Pracuję na infolinii, a to bardzo stresująca praca, dlatego pod koniec ciąży wolałabym iść na L4, żeby ze stresu nie urodzić przedwcześnie.
 
Dzięki, poczytam tą stronkę. Pracuję na umowę zlecenie, ale na czas nieokreślony. Nie wiem czy daje mi ona podobne prawa do etatu, bo niestety nigdy nie pracowałam na umowę o pracę i się nie orientuję. :( Pracuję na infolinii, a to bardzo stresująca praca, dlatego pod koniec ciąży wolałabym iść na L4, żeby ze stresu nie urodzić przedwcześnie.

to faktycznie masz stresującą pracę, nie zazdroszczę! a skoro masz umowe na czas nieokreslony, to musisz mieć dużo uprawnień etatowca, bo już samo to, że umowa na czas nieokreslony jest wyjątkowe :)
 
jako że pracuje jako referent ds świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego to się wypowiem :-p

Zasiłek rodzinny przysługuje rodzinie, której dochód w przeliczeniu na osobę nie przekracza 539 zł miesięcznie!
Jako, że każda z Nas ewentualne dokumenty będzie składać na początku 2014r.- wówczas dochód będzie się liczył za rok 2012! (czyli z Urzędu Skarbowego dochody za 2012r.)
TZW. BECIKOWE dostaniecie jeżeli będziecie miały potwierdzenie od gina, że byłyście pod opieką lekarską przed 10 tyg ciąży!

Jeżeli nie przekroczycie tych 539 zł to dostaniecie becikowe 1000zł + rodzinne 77 zł i dodatek z tyt. urodzenia dziecka 1000zł :-)
To 77 zł to rodzinne które dostaje się co miesiąc...

Elusia na Twoim miejscu również założyłabym firmę! Najważniejsze żebyś sobie ZUS opłacała- ok 300zł/miesiąc
Przez 2 miesiące np i potem l4 ;-)

Mam do Was pytanie... Pracuje w budżetówce... ale w tej chwili mam umowę o pracę na czas zastępstwa za koleżankę która rodzi w sierpniu (teraz jest na l4, potem macierzyński i wychowawczy- na pewno nie będzie jej do końca roku...)
Ponieważ mam tylko 1/2 etatu i śmieszne pieniądze zastanawiam się czy nie otworzyć jakiejś działalności (np. sklep internetowy) Tak żeby iść na l4 czy macierzyński i mieć coś kasy za "siedzenie" w domu...

Czy u Pracodawcy będę miała jakieś problemy? Nie chce mu na razie mówić że jestem w ciąży...
Jeżeli mam umowę o pracę to mogę bez problemu założyć działalność?


Agatka mam pytanie. w 2012 roku moje dochody w Urzedzie skarbowym wynosily 0 zl. byłam 6 m-cy na stażu, z którego nie musiałam sie rozliczac (ok 900zl). w grudniu 2012 dostałam umowe na pełny etat za najnizsza krajowa, najpieerw na 3 m-ce, a potem na 3 lata, więc do lutego 2016 pracowalam a teraz jestem na l4. urodzę w styczniu. bede samotna matka. czy mam szanse na dostanie rodzinnego i tego dodatkowego becikowego? czyli razem 2000zl?
 
klaudia agatki juz nie ma przykro mi , stracila dzidziusia :(
ale wydaje mi sie ze tak ja na luske dostalam tez jako samotna matka 2000zl
 
oj bardzo mi przykro...

ale jak by brali dochód za 2013 rok to nie dostane bo dochód przekroczy ten próg i to nie wazne ze jestem samotna matka. tylko z drugiej strony patrzac to przeciez jak bede skladala papiery na becikowe w styczniu to jeszcze w US nie bedzie mojego PITu wiec trzeba bedzie dochody z 2012. kurde trzeba wyciagnac jak najwiecej kasy skoro sie nalezy
 
pytanie, czy będąc na l4 mogę wyjechać za granicę? mężasty prawdopodobnie wyjedzie od września do stycznia do anglii, chciałabym trochę z nim pobyć w anglii ale właśnie nie mam pojęcia czy mogę? ehh coś czuję, że nie. ale może któraś z Was wie???
 
Vinga myślę że tu problem jest innego typu. L4 nie można wystawić na dłużej niż miesiąc i to zależy czy masz 1 czy 2 na zwolnieniu (możesz chodzić czy nie?) jeśli miesiąc ci syknie i masz 2 to wtedy wydaje mi się ze możesz...
 
reklama
Hmmm. ciężkie pytanie. Musisz się dowiedzieć, bo wydaje mi się, że jeśli tata da swoje nazwisko to prędzej wyślą Cię żebyś się o alimenty starała niż dadzą jakąś kasę. Ja mam ten sam problem z moim Marcinem. Jak się czegoś dowiem to dam znać.
 
Do góry