reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zus wniosek

Może weryfikują czy nie zaszły zmiany, o których ich nie powiadomiliście?
Ty lub mąż (ojciec dziecka) nie pracowaliście za granicą?
Nie, nie pracowaliśmy.
Od razu jak napisalam poprzednią odpowiedź zadzwonilam po raz kolejny do zusu i sprawa wyjasniona. Wszystko jest w porządku, podobno chodzilo o to ze mam nie przeczytana wiadomosc na zus pue, i ze zlozylam dwa wnioski nieprawidlowo a jeden prawidlowo 😂 dlatego swiadczenie nie zostalo przerwane, a wiadomosc dotyczyla wnioskow zlozonych nieprawidlowo. Ja po prostu pierwszy wniosek zlozylam na stary okres, drugi poprawnie, a trzeci zlozylam tak jak drugi ale z racji ze byl juz przyznany, zostal uznany za niepoprawny. A ja zupelnie co innego zrozumialam z tego wszystkiego 😅 jestem w to słaba.
 
reklama
Hej, dostalam wiadomość od ZUS dot. Wezwania do uzupelnienia wniosku o świadczenie wychowawcze. Wchodzę na pue, tam dokument ktory jest widoczny w załączniku.
W jaki sposob uzupełnić wniosek? Gdzieś czytałam ze najlepiej złożyć drugi, zrobilam to juz dawno temu, w odpowoedzi dostałam ze świadczenie jest juz przyznane. Dodam, ze moj zus pue nie wiedzieć czemu różni się od tego który ma większość, np nie mam zakladki bon turystyczny. Probowalam przez pare dni skontaktować sie z ZUS telefonicznie, ale wszystkie linie są zajęte. Nie mam Zusu na miejscu, jesli nic nje wskóram to oczywiście się tam wybiorę, ale to juz ostateczność. Wolałabym załatwić sprawę elektronicznie. Jest ktoś w stanie coś podpowiedzieć?
Brak bonu wyjaśnia się z Polską organizacja turystyczna. Wysyła się do nich wniosek. Walczyłam z nimi z 6 mies by przyznali bon, bo także nie miałam tej zakładki na pue ZUS.
 
Do góry