reklama

ZUS - wszczęcie postępowania

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez skorna, 11 Czerwiec 2015.

 1. skorna

  skorna

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Hej mamuśki! czy któraś z Was dostała pismo z zus-u o wszczęciu postępowania dot. zatrudnienia? Pracuję na umowie o pracę od lutego, niestety już w maju musiałam przejść na zwolnienie z powodu fatalnego samopoczucia, moje zarobki to 2000 brutto. Pracodawca ma 7 dni na dostarczenie kompletu dokumentów min. kwalifikacji zawodowych, dokumentacji kadrowo- płacowej, listy wykonywanych przeze mnie obowiązków itp. Bardzo się zestresowałam ponieważ boje się, że wstrzymają wypłatę zasiłku a później macierzyńskiego. Jestem ciekawa jak zakończyły się Wasze przejścia z ZUS-em. ( dodam, że obecnie jestem w 7 miesiącu)

  Pozdrawiam
   
 2. witch84

  witch84 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  44
  Ja byłam kontrolowana,a także przeszłam kontrolę, gdy dziewczyna dostała podwyżkę i poszła na zwolnienie.
  W moim przypadku przyszli do firmy - pytali o to co robiłam, pytali pracownic o mnie, sprawdzali listy płac (a raczej czy jestem na dokumentach ZUS) itp. Napisali notatkę i tak to się skończyło. A dodam, że poszłam na zwolnienie 1,5 miesiąca po zatrudnieniu...
  W drugim przypadku przysłali pismo do tej dziewczyny i do firmy wraz z pytaniami, na które trzeba było odpowiedzieć i odesłać do nich. Po jakimś czasie przyszła odpowiedź od nich, że wszystko jest ok.

  W obu wypadkach zapłacili za chorobowe i macierzyński/rodzicielski.
   
 3. reklama
 4. Borysiatko

  Borysiatko Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Praę tyg temu dostałam ja i pracodawca pismo z ZUSu z pytaniami. Miałam 7 dni na złożenie wyjaśnień pracodawca też(Pytania byly o wyplate czy przelew czy do reki, kto nadzorowal moja prace, czy mam odpowiednie wyksztalcenie do danego stanowiska, czy bylam przeszkolona z bhp i p poż, i milion innych pytań niektórych na prawdę bzdurnych). Dostałam tez pismo, że wstrzymują mi wypłatę za chorobowe o 30 dni. No i tak to zostałam bez kasy przed rozwiązaniem ciąży. Całe szczęście jestem w dobrej sytuacji finansowej, partner pracuje, ale strach pomysleć co maja zrobić kobiety, które nagle zostaja odcięte od pieniędzy na życie.
   
 5. margaretka1

  margaretka1

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jeśli odbiorą Ci zasiłek - w co wątpię, to zawsze możesz się odwołać. A generalnie moja rada jest taka - jeśli rzeczywiście się źle czujesz to dzień po odebraniu idź na kolejne zwolnienie. Zaznaczam, że to jest legalne.
   
 6. ewel87

  ewel87 Moderator

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Mialam tak samo jak piszecie ale po wyjaśnieniach wszystko się dobrze zakończyło. Jeśli umowa. Nie jest fikcyjna nie ma się czego bac:(

  Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
   
 7. Kblachnio

  Kblachnio

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Mam pytanie. Jestem w pierwszym miesiącu ciąży. Zostałam zatrudniona teraz (będąc juz w ciązy) na umowę o pracę na czas określony. Dodatkowo prowadzę działalność gospodarczą od ponad roku. Czy jezeli przejdę np. w 3 miesiącu ciązy na zwl lekarskie to czy czeka mnie kontrola z ZUS? jezeli tak to czego powinnam sie spodziewać. :)
   
 8. sonia_3

  sonia_3 Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  3
  6 lat temu miałam podobnie, z winy pracodawcy. ZUS wszystko posprawdzał, do mnie przychodziły tylko pisma informujące o sprawie, no i opóźnili wypłatę o ok. miesiąc o ile mnie pamięć nie myli.
   
 9. Kblachnio

  Kblachnio

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dobrze, ale jak konkretnie wyglądała ta kontrola? Jakies nachodzenie pracodawcy? Czy TYlko sprawdzanie np.wpływów? Czego mogę się spodziewać? nie chciałabym zeby podwazyli moj zasiłek.
   
 10. reklama
 11. ewel87

  ewel87 Moderator

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Czasami chcą świadków że się pracowało, dowody pracy swojej też np

  Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
   
 12. Kblachnio

  Kblachnio

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ale co rozumiesz przez dowody swojej pracy? :)
   

Poleć forum