reklama

ZUS - wszczęcie postępowania

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez skorna, 11 Czerwiec 2015.

 1. skorna

  skorna

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Hej mamuśki! czy któraś z Was dostała pismo z zus-u o wszczęciu postępowania dot. zatrudnienia? Pracuję na umowie o pracę od lutego, niestety już w maju musiałam przejść na zwolnienie z powodu fatalnego samopoczucia, moje zarobki to 2000 brutto. Pracodawca ma 7 dni na dostarczenie kompletu dokumentów min. kwalifikacji zawodowych, dokumentacji kadrowo- płacowej, listy wykonywanych przeze mnie obowiązków itp. Bardzo się zestresowałam ponieważ boje się, że wstrzymają wypłatę zasiłku a później macierzyńskiego. Jestem ciekawa jak zakończyły się Wasze przejścia z ZUS-em. ( dodam, że obecnie jestem w 7 miesiącu)

  Pozdrawiam
   
 2. witch84

  witch84 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  63
  Ja byłam kontrolowana,a także przeszłam kontrolę, gdy dziewczyna dostała podwyżkę i poszła na zwolnienie.
  W moim przypadku przyszli do firmy - pytali o to co robiłam, pytali pracownic o mnie, sprawdzali listy płac (a raczej czy jestem na dokumentach ZUS) itp. Napisali notatkę i tak to się skończyło. A dodam, że poszłam na zwolnienie 1,5 miesiąca po zatrudnieniu...
  W drugim przypadku przysłali pismo do tej dziewczyny i do firmy wraz z pytaniami, na które trzeba było odpowiedzieć i odesłać do nich. Po jakimś czasie przyszła odpowiedź od nich, że wszystko jest ok.

  W obu wypadkach zapłacili za chorobowe i macierzyński/rodzicielski.
   
 3. reklama
 4. Borysiatko

  Borysiatko Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Praę tyg temu dostałam ja i pracodawca pismo z ZUSu z pytaniami. Miałam 7 dni na złożenie wyjaśnień pracodawca też(Pytania byly o wyplate czy przelew czy do reki, kto nadzorowal moja prace, czy mam odpowiednie wyksztalcenie do danego stanowiska, czy bylam przeszkolona z bhp i p poż, i milion innych pytań niektórych na prawdę bzdurnych). Dostałam tez pismo, że wstrzymują mi wypłatę za chorobowe o 30 dni. No i tak to zostałam bez kasy przed rozwiązaniem ciąży. Całe szczęście jestem w dobrej sytuacji finansowej, partner pracuje, ale strach pomysleć co maja zrobić kobiety, które nagle zostaja odcięte od pieniędzy na życie.
   
 5. margaretka1

  margaretka1

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jeśli odbiorą Ci zasiłek - w co wątpię, to zawsze możesz się odwołać. A generalnie moja rada jest taka - jeśli rzeczywiście się źle czujesz to dzień po odebraniu idź na kolejne zwolnienie. Zaznaczam, że to jest legalne.
   
 6. ewel87

  ewel87 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Mialam tak samo jak piszecie ale po wyjaśnieniach wszystko się dobrze zakończyło. Jeśli umowa. Nie jest fikcyjna nie ma się czego bac:(

  Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
   
 7. Kblachnio

  Kblachnio

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Mam pytanie. Jestem w pierwszym miesiącu ciąży. Zostałam zatrudniona teraz (będąc juz w ciązy) na umowę o pracę na czas określony. Dodatkowo prowadzę działalność gospodarczą od ponad roku. Czy jezeli przejdę np. w 3 miesiącu ciązy na zwl lekarskie to czy czeka mnie kontrola z ZUS? jezeli tak to czego powinnam sie spodziewać. :)
   
 8. sonia_3

  sonia_3 Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  3
  6 lat temu miałam podobnie, z winy pracodawcy. ZUS wszystko posprawdzał, do mnie przychodziły tylko pisma informujące o sprawie, no i opóźnili wypłatę o ok. miesiąc o ile mnie pamięć nie myli.
   
 9. Kblachnio

  Kblachnio

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dobrze, ale jak konkretnie wyglądała ta kontrola? Jakies nachodzenie pracodawcy? Czy TYlko sprawdzanie np.wpływów? Czego mogę się spodziewać? nie chciałabym zeby podwazyli moj zasiłek.
   
 10. reklama
 11. ewel87

  ewel87 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Czasami chcą świadków że się pracowało, dowody pracy swojej też np

  Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
   
 12. Kblachnio

  Kblachnio

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ale co rozumiesz przez dowody swojej pracy? :)
   

Poleć forum