reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZUS wypłata zasiłku chorobowego

wreszcie udało mi się dodzwonić do tego nieszczęstnego ZUSu. dowiedziałam się, że zasiłek chorobowy przelewany jest do 30 dni od daty otrzymania przez ZUS kompletu dokumentów... czyli ciężka sprawa :wściekła/y:
 
reklama
pragnę uspokoić wszystkie te kobitki, które mają kontynuację zwolnienia - przy kontynuacji mianowicie pieniądze przelewane są bez wyczekiwania 30 dni, czyli na koniec miesiąca, uffff, ważne tylko by druki zwolnień były wypełniane poprawnie. mi zdarzyło się jedno, w którym lekarz nie wpisał daty wypełnienia druku zwolnienia i tak moje l4 wędrowało najpierw do pracodawcy, potem do zus w w-wie, następnie zostało do mnie przesłane po jakichś 10 dniach od wystawienia celem jego uzupełnienia, potem ja zdobyłam brakującą datę wystawienia i tak wszystko obsunęło się o jakieś 14 dni...

ja te "ustawowe" 30 dni czekałam jedynie przy pierwszym złożonym zwolnieniu, teraz już otrzymuję pieniądze max 3 dni po terminie, w jakim powinnam otrzymać wynagrodzenie od pracodawcy, czyli nie jest aż tak źle:tak:
 
elusl u mnie tak nie jest. Miałam zwolnienie od 23 sierpnia do 12 września i dostałam kasę dopiero dziś, teraz mam do połowy października zwolnienie i mam dostać kasę ok 20.10. Więc u mnie dają inaczej, jak widać co ZUS to inny obyczaj :-D
 
faktycznie inaczej... mi wypłaca ZUS warszawski (III oddział). ostatnie zwolnienie miałam od 10 sierpnia do 10 września i pieniądze za sierpień dostałam 3 września, a za okres od 3.09 do 10.09 dostałam 13.09. teraz mam zwolnienie od 11.09 do 2.10 i za okres od 11.09 do 1.10 mam dostać 4.10... kurcze, niby przepisy są wszędzie takie same, a tu jak na tacy podane, że co oddział, to wolna amerykanka:szok:
 
ELUSL dlaczego Tobie wyplaca zus warszawski jak to jest?? Ja nie mam jeszcze zameldowania stalego w Zielonej Gorze, wiec mi wyplaca swiadecznie zus z miejscowosci ktorej mam stale zameldowanie?? ale zwolnienie zanosze do zg tak?? zakrecona jestem w tych przepisach ;/
 
zameldowana jestem i mieszkam w zg, pracuje nieopodal zg, ale siedziba pracodawcy jest w-wa stad wszystkie dokumenty rozliczeniowe pracodawcy ida do w-wy i to warszawski zus wyplaca mi kase :)
 
To ja mam jeszcze do Was pytanie :) czy dostaje 100% pensji? tzn. tyle ile macie na umowie napisane? oczywiście chodzi mi o kasę z zusu. a wcześniej jak byłyscie na zwolnieniu to czy pracodawca zapłacił Wam też 100% pensji zawartej w umowie o pracę?
 
marta87, jeżeli kobieta jest w ciaży, to pracodawca ma obowiązek wypłaty 100% pensji. jeżeli chodzi o wypłatę zasiłku chorobowego przez zus, to zus wylicza średnią w ostatnich 12 m-cy pracy. jeżeli w danej firmie pracujesz krócej, to zus wylicza przeciętne wynagrodzenie z tylu m-cy, ile przepracowałaś u obecnego pracodawcy do dnia zwolnienia.
mi zus wypłaca praktycznie tyle samo, ile co m-c dostawałam wynagrodzenia z pracy:-)

szczegóły na: http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=429 polecam poczytać lub zadzwonić do odpowiedniego oddziału zus; generalnie na telefon pani powie ci to samo, co wyczytałabyś na ich stronie ;) polecam poczytać, bo dodzwonienie się na ich infolinię dot. zasiłków graniczy z cudem, jednak po wieeeeeeeeelu próbach wreszcie się udaje :-D
 
Ostatnia edycja:
dziękuję za link :)
ja wiem ,że pracdowaca musi mi wypłacić 100% wyngrodzenia, ale do niego to nie dociera, dlatego musiałam napisać skargę do PIP :) czekam teraz na odp. , mam nadzieję,że to pomoże i dostanę wyrównanie...
 
reklama
:szok: ooooo masakra jakaś! oczywiście, że powinnaś dostać wyrównanie, takie jest twoje prawo by dostawać 100% wynagrodzenia, a skoro pracodawca tego prawa nie przestrzega, to pewnie PIP wkroczy, skontroluje i jeszcze jakąś karę $ narzuci, chociaż pewnie w takiej wysokości, że pracodawca i tak by jej nie odczuł...
 
Do góry