reklama

ZUS wypłata zasiłku chorobowego

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Phelania, 14 Marzec 2013.

1. Phelania

Phelania Mama 2 urwisów :P

Jestem na L4 (ciaza) od listopada 2012 kase wyplaca mi ZUS od samego poczatku mam z nimi problemu wyplacaja kiedy chca l4 dostaja co 4 tygodnie czyli raz w miesiacu a ja mam wyplate albo pierwszego I rate druga np 20 i tak w kólko gdyby chociaz mniej wiecej w tym samych dniach miesiacach wyplacali ale oni różnie to robia w tym miesiacu np pierwsza rate wyplaty dostalam 11 marca teraz czekam na druga jak na zbawienie bo nie mam jak oplacic rachunków!!!jestem przez nich w kółko na debecie.

P>S zaznaczam ze L4 moj pracodawca wysłał 12 lutego i mam do 15 kwietnia (czyli do dnia porodu)moja Pani ginekolog odeszla i mi wypisala do konca.Co robic??ile mozna do nich dzwonic chociaz 2 razy w miesiacu dzwonie do nich i sie pytam jak głupia kiedy bedzie kasa???

2. laCaffee

laCaffee Początkująca w BB

Z tego co się orientuję, ZUS do 25go każdego miesiąca robi rozliczenie ze zwolnień, stąd takie opóźnienia. Jeśli zwolnienie zachodzi na 2 miesiące, to najpierw naliczają za jeden miesiąc, nawet jeśli to jest jeden dzień, a resztę na następny. Ja dostałam pieniądze dopiero wczoraj za zwolnienie, które było do 22 lutego.
    Pozdrawiam i życzę cierpliwości i udanego rozwiązania;)

3. reklama
  4. Aneta_85

Aneta_85 Fanka BB :)

Ja jestem na zwolnieniu również od początku ciąży i przelewy dostawałam wtedy, gdy inni z mojego zakładu pracy dostawali. Co więcej patrząc na przelew, to dostaję pieniądze od pracodawcy a nie od ZUSu.

5. Marciaag

Marciaag Styczniowa mama Oliwi

Aneta pracodawca wypłaca wynagrodzenie,bo musi zatrudniać powyżej 20 osób.Mi też przelew przychodził z firmy i zawsze go otrzymywałam w dniu wypłaty.

6. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Zus wypłąca zasiłek nie później niż 30 dni od dnia złożenia kompletu dokumentów.

P>S zaznaczam ze L4 moj pracodawca wysłał 12 lutego i mam do 15 kwietnia (czyli do dnia porodu)moja Pani ginekolog odeszla i mi wypisala do konca.Co robic??ile mozna do nich dzwonic chociaz 2 razy w miesiacu dzwonie do nich i sie pytam jak głupia kiedy bedzie kasa???[/QUOTE]
    Myslę zatem, ze termin jeszcze nie minął.

7. Phelania

Phelania Mama 2 urwisów :P

Dzwonilam dzis do Zusu i poprostu jestem w szoku, L4 otrzymali 15 lutego które jest do 15 kwietnia .Pierwsza zaplate dostalam 11 marca 780zł ,Pani mi powiedziala ze teraz II rate dostane 2 kwietnia ,a III rate 18 kwietnia?????? czy to normalne????

8. E. Słotwińska-Rosłanowska

Pani zwolnienie jest nietypowo długie. Nie ma powodu by ZUS płacił zasiłek z góry, nie chciałaby Pani też pewnie by płacił z dołu (czyli po zakończeniu zwolnienia). Zatem jedyną rozsądną opcją jest wypłata na raty.

9. marl-enna

marl-enna Zaciekawiona BB

A jak jest z wypłatą zasiłku rodzinnego? Czy też są takie problemy czy jest to raczej regularnie wypłacana zapomoga? Ktoś wie?

10. reklama
  11. E. Słotwińska-Rosłanowska

Bardzo regularnie. Wypąłt nie dokonuje jednak ZUS (wyjaśniam, gdyż nie rozumiem dlaczego to pytanie umieściła pani w tym wątku).

Poleć forum