reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZUS zasiłek chorobowy

reklama
Tylko pamiętaj, że jeśli po urodzeniu dziecka będziesz tylko Ty korzystała z urlopu to przez cały okres urlopu będziesz dostawała 81% wysokości wynagrodzenia, jeżeli złożysz wniosek w ciągu 21 dni od dnia porodu, natomiast jeśli nie złożysz wniosku to przez 20 tygodni 100% wysokości świadczenia będzie, a później 60%.
A po zmianach nie jest 100% i potem 70? 🤔
 
A jeszcze pytanko, jak to jest z tymi kontrolami z ZUSU? Miałyście ? Trochę stresuje mnie sytuacja, że pójdę do sklepu, zapomnę paragonu i akurat będzie kontrola 😂
Hej. Jestem na zwolnieniu od początku ciąży, a obecnie jestem w 37 tygodniu i póki co żadnej kontroli nie miałam. Osobiście nie słyszałam od żadnej znajomej żeby miała kontrolę w ciąży ale wiadomo że kontrola jest prawdopodobna, zapewne trzeba mieć po prostu "szczęście" żeby trafilo akurat na Ciebie. Myślę że jeśli nie wyjeżdżasz nigdzie na urlop w trakcie zwolnienia i wykonujesz tylko normalne codzienne czynności (spacer, wyjście do sklepu czy apteki) to mając zwolnienie "chodzące"nie masz się czego bać. Wiadomo przy " leżącym "to już inna sprawa 🙂
Jezeli masz zwolnienie "leżące" to nawet paragon Cię nie uratuje :p
Pytanie brzmi tylko, czy skoro siedzisz na L4, to wychodzenie do sklepu jest konieczne. Ale spokojnie. Słyszałam, ze takie kontrole się zdarzają, bo prosi o nie pracodawca.
A to rozumiem że skoro siedzi na L4 to ma głodować bo wyjście do sklepu nie jest konieczne? 😅
 
A jeszcze pytanko, jak to jest z tymi kontrolami z ZUSU? Miałyście ? Trochę stresuje mnie sytuacja, że pójdę do sklepu, zapomnę paragonu i akurat będzie kontrola 😂
Ja miałam takie kontrole(jedną z innego miasta z którego pochodziłam w innym mieszkałam). I wezwali mnie do Zusu w tym mieście jak byłam w 9 miesiącu (podpisałam dokumenty i też wszystko ok). A w ostatniej był Pan... akurat wróciłam z synem że spaceru, a Pan był pod drzwiami. Zapytał się mnie czy ja to ja. Mówię, że tak... napisał, że mnie zastał, podpisałam i tyle. Także nie stresuj się tym aż tak bardzo...
 
Tylko pamiętaj, że jeśli po urodzeniu dziecka będziesz tylko Ty korzystała z urlopu to przez cały okres urlopu będziesz dostawała 81% wysokości wynagrodzenia, jeżeli złożysz wniosek w ciągu 21 dni od dnia porodu, natomiast jeśli nie złożysz wniosku to przez 20 tygodni 100% wysokości świadczenia będzie, a później 60%.

A nie jest 81% albo 100+70?
 
A gdzie ja coś takiego napisałam?
A tutaj :-)
Jezeli masz zwolnienie "leżące" to nawet paragon Cię nie uratuje :p
Pytanie brzmi tylko, czy skoro siedzisz na L4, to wychodzenie do sklepu jest konieczne. Ale spokojnie. Słyszałam, ze takie kontrole się zdarzają, bo prosi o nie pracodawca.
Zabrzmiało to tak jakbys jednak miała wątpliwości czy wyjście do sklepu w trakcie L4 jest uzasadnione.
 
reklama
No ale na spacer można iść więc nawet jak nie zastanie jest wezwanie na komisję to się mówi że bylo się na spacerze. Tak naprawdę to oni sprawdzają na prośbę pracodawcy i te lezace
 
Do góry