reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZUS

reklama
Kinia....9 dni przed terminem to teoretycznie mozesz juz byc na macierzynskim.... ;D...z tego co wiem po 38 tyg . gin. moze cie juz wysłac na urlop macierzynski....
 
miesiac wczesniej trzeba złozyc dokumenty...tj. zaswiadczenie od lekarza prowadzacego, wywiad zawodowy i wniosek o swiad rehab. - te dokumenty dostaniesz w ZUSie do wypełnienia....potem sie tylko to zanosi i czeka na komisje....tyle wiem
 
no właśnie chyba pójdę na macierzyski, bo i tak od 1 wrzesnia muszę wrócić do roboty, bo chcę zacząć staż... :(
 
ja jutro składam dokumenty do zusu, choxiaż pani mi poweidziała, że to i tak za późno = powinnam złożyć je 6-8 tyg. przed 182 dniem. niech spada na drzewo. papiery mi dziś lekarka wypisała.
 
reklama
Ja mam umwę do konca grudnia, ale w związku z ciażą bedzie przedluzona do dnia porodu. Zostanie mi trochę urlopu, nie orientujecie sie czy mi wyplacą ekwiwalent, czy bede mogła wykorzystać po macierzyńskim. A i jeszcze jedno jak jest liczony macierzyński i zwolnienie z ilu miesięcy średnia?
 
Do góry