reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZUS

U mnie jedno z pisemek przyszlo poleconym,dwa pozostale normalnym listem,moze zalezy od wysylajacego. Pierwsze powiadomienie dotarlo po okolo 17-18 dniach od zlozenia mojego wniosku w zus,wiec juz bylam spokojniejsza ze swiadczenie raczej bedzie przyznane ale gin dalej wypisal zwolnienie tak na wszelki wypadek. Druga informacja z zus,przyszla jakies 3 tyg. po pierwszej a zaraz po niej (pare dni) trzecia z napisem DECYZJA.
Nie martw sie bo raczej nie ma problemow z przyznawaniem zasilu reh. zwlaszcze na tym etapie ciazy.
 
reklama
mieli mi dzisiaj kasę z ZUSu przynieść i dupa niedokulali sie niestety

ale cholerka im trzeba płacić co do minuty oni nie muszą :mad:
 
Dziewczyny moze ktoras z Was wie dlaczego zaklad pracy wyplaca mi co miesiac inna pensje. Jest to roznica 10-15zl a w tym miesiacu 45zl. Czy oni licza dni chorobowego? Wydawalo mi sie ze w ciazy zawsze jest stala wyplata,taka jak byla gdy pracowalam. Przyjmujac ze u mnie nie mam premii to zawsze byla to jedna suma. Jak jest u Was?
 
No ja właśnie się tak zastanawiam, bo już dwie wypłaty dostałam w jakiś dziwnych wysokosćiach i nie wiem czemu? :-) Na szczęscie z lekką korzyścią dla mnie :-)
 
ja chyba dostaję tyle samo, nie skupiałam się na tym.

ivon! dlaczego liczą się dni robocze? Przecież to niesprawiedliwe, bo pracując nikt nie liczy dni roboczych
 
Ja dostałam mniej niż w styczniu, ale więcej niż normalnie powinn obyć...
Ja to w ogóle mam jakoś dziwnie, bo nadal dostaję kasę od pracodawcy... W sumie to nie wiem, ale wydawało mi się, że po tych bodajże 33 dniach zwolnienia to zus płaci... ? ::)
 
Bo wypłaca pracodawca, a Zus mu oddaje - to na mój chłopski rozum.

Wyobrażasz sobie, żeby w tym zusowskim za przeproszeniem burdelu zostawić swój nr rachunku bankowego??? :)
 
reklama
Też tak podejrzewam...
A z tym burdelem - fakt ;D

Tylko chyba inaczej jest przy tym zasiłku rehabilitacyjnym - bo z tego co czytam,, to dostaje się chyba bezpośrednio z zusu... no ale to mnie już nie dotyczy :-)

A i mam pytanko: czy trzeba składać jakiś wniosek o macierzynski u pracodawcy?
 
Do góry