reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwierzęta domowe

Dołączył(a)
8 Styczeń 2019
Postów
1
Witajcie, jestem w ciąży, posiadam w domu papugę i świnkę morską. Czy mogą zaszkodzić dziecku jak się urodzeniu?
 
reklama
Rozwiązanie
Mi się wydaje że przy wszystkich stworkach najważniejsza jest higiena....o kotach i psach w necie jest najwięcej, o królikach no mało co znalazłam.... ważne jest też aby uważać żeby żaden zwierzak nas nie zadrapał, czy to papuga czy chomik
Dziecku po urodzeniu nie zaszkodzi zaden mily zwierzak domowy. Chyba, ze trzymasz cos gryzacego, / dziobiacego / drapiacego. To Ty musisz uwazac, zeby dziecko nie zrobilo krzywdy zwierzeciu. Wieksze zwierzeta (kot, pies) wrecz doskonale rozumieja roznice miedzy dzieckiem a doroslym i sa na ogol wtedy bardziej wyrozumiale.
W ciazy po robieniu czegos przy papudze (karmieniu, czyszczeniu klatki, braniu na rece, sprzataniu) mylabym dokladnie rece i wszystko czego sie papuga (i jej odchody) dotknela, gdyz nie wiem jak to jest z toksoplazmoza u egzotycznych ptakow. Z naszymi (typu golebie, drob) trzeba bardzo uwazac. Jesli jednak toxo przechodzilas przed ciaza to chyba zadnych srodkow ostroznosci nie trzeba.
Swinka i kroliki dziecku nie zaszkodza.
 
Hej, mam dwie faliste i odkąd wiem o ciąży mało przy nich robię. Jeśli już siedzi mi na ręce itp. to od razu idę myć rączki bo tak należy robić. Unikać styczności z ich odchodami i wszystko będzie git. Tak powiedział mi lekarz
 
Ostatnia edycja:
Mi się wydaje że przy wszystkich stworkach najważniejsza jest higiena....o kotach i psach w necie jest najwięcej, o królikach no mało co znalazłam.... ważne jest też aby uważać żeby żaden zwierzak nas nie zadrapał, czy to papuga czy chomik
 
Rozwiązanie
Do góry