reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienia L4, sprawy urzędowe..itp.

Zależy od charakteru pracy. Ja pracuje (pracowałam :)) jako kierownik na produkcji spożywczej, bez papierka o badaniach nie mam możliwości rozpoczęcia pracy :( A jakbym odrazu wysłała zwolnienie z rezygnacją z wychowawczego to może problem byłby z głowy, tylko nie wiem czy tak można :(

Zadzwon najlepiej do Pipu i oni Ci powiedza wszystko ,duzo spraw tam zalatwialam mili ludzie i pomocni.A jak masz taka mozliwosc to sie tam przejedz BEZPŁATNE PORADY PRAWNE
 
reklama
Badania wykonuje się w czasie pracy, nie w czasie urlopu, pracodawca nie może tego od Ciebie zażądać, musi umówić badania na pierwszy dzień po urlopie, wtedy robisz je przed przystąpieniem do pracy. A ty nie robisz tylko dostarczasz w tym dniu L4.
 
Cześć Mam pytanie w połowie lipca wróciłam do pracy (w sumie dzwonili do mnie czy nie chciałabym wrócić na okres wakacyjny)teraz u nas cieżko z praca i moje pytanie czy pracodawca może wysłać mnie spowrotem na urlop wychowawczy??
 
Dla Ciebie pewnie już za późno na odpowiedź, ale może komuś się przyda.
Po pierwsze pracodawca nigdy NIE MOŻE WYSŁAĆ kogokolwiek na wychowawczy. To rodzic decyduje i to jego przywilej. Wszelkie inne działania są naruszeniem prawa i to poważnym. Tym bardziej, że wychowawczy jest bezpłatny.
Po drugie jeśli sama byś tego chciała i nie wykorzystałaś jeszcze całego wymiaru urlopu wychowawczego (3 lata w ciągu 4 lat), to możesz ponownie z niego skorzystać. Urlop może być podzielony maksymalnie na 4 części.
 
Dziewczyny może któraś z Was mi pomoże. Jestem na urlopie wychowawczym, umowe o pracę mam do 30 września 2014. Co mogłabym zrobić, żeby iść na L4 i dostać pieniążki? Trzeba wrócić do pracy i przepracować miesiąc? Podpowiedzcie jak to teraz wygląda...
 
kochana ja mialam taka sytuacje, tylko umowa na stałe.
robisz tak
piszesz pismo o powrót do pracy (30 dni przed planowanym powrotem)
ale nie idziesz do pracy tego pierwszego dnia tylko do lekarza po l4 i oddajesz do pracy. Wazne zebyl4 bylo z datą powrotu do pracy nie wczesniej. l4 masz płatne 100% tylko nie wiem jak bedzie z macierzynskim, bo teoretyccznie jeszczze sie na niego zlapiesz, ale czy na cały czy tylko do konca umowy to moze sie Mła wypowie.
 
Po zakończeniu umowy wypłatę macierzyńskiego, a potem rodzicielskiego przejmuje ZUS, więc jesteś zabezpieczona przez ok. rok po porodzie, przy czym rodzicielski to tylko 60% no i może się coś w przepisach jeszcze zmienić, Do tego za okres przebywania na macierzyńskim należy Ci się urlop, więc po zakończeniu umowy dostaniesz ekwiwalent ;)
 
reklama
Cześć dziewczyny. Mam trochę dziwną sprawę. Jestem właścicielem działki, na której stoi mój murowany dom oraz stary, drewniany dom, po moich pradziadkach, którego właścicielem jest mój wujek. Drewniany dom jest w opłakanym stanie, taki do natychmiastowej rozbiórki i tu zaczyna się problem. Wujek od trzech lat gada w kółko, że na dniach będzie go rozbierał, ale już tyle czasu minęło i zaczyna pomalutku mnie to denerwować.

A moja sprawa jest taka. Jeśli ten stary dom stoi na działce, której właścicielem jestem ja, to czy mam do niego jakieś prawa? Czy mogę zacząć rozwalać go ja, czy musi być ten wujaszek?
Aha jeszcze jest coś takiego, że murowany dom miał być wybudowany jeśli tamten będzie zburzony, ale ta rudera stoi ponad 30 lat i nikt się nią nie przejmuje.
Mam z tym problem, bo chcemy wyrównać część działki koparką i nie zrobimy tego do puki stoi ten drewniany dom.
 
Do góry