reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienia L4, sprawy urzędowe..itp.

DoMisia,
Art. 186 3. [Rezygnacja z urlopu] 139
Pracownik moe zrezygnowac z urlopu wychowawczego:
1) w kadym czasie - za zgoda pracodawcy,
2) po uprzednim zawiadomieniu pracodawcy - najpózniej na 30 dni przed terminem zamierzonego
podjęcia pracy.

Tak więc składając rezygnację z urlopu zachowaj termin 30 dni.

Jeśli chodzi o brak dochodu, nie sądzę że będzie to miało wpływ na zwrot.
 
reklama
Dziękuję za odpowiedź :)
W tym momencie nie wiem jak zrobić z tym zwolnieniem. Na 30 dni wyślę rezygnację, oni pomyślą, że wracam, będą się przygotowywać, a ja przed powrotem wyślę zwolnienie. Masakra.

A w przypadku pierwszym, jeśli wyślę z prośbą o przerwanie razem ze zwolnieniem i oni się nie zgodzą to co wtedy?
 
Nie ryzykowałabym, bo jeśli skorzystasz z wariantu pierwszego, a oni się nie zgodzą, wówczas nadal będzie Cię obowiązywał wariant 2, czyli stracisz tylko czas. Najlepiej daj im pismo wg wariantu pierwszego, ale też uświadom, że później przyniesiesz chorobowe, skoro nie chcesz, żeby pracodawca nastawiał się na Twój powrót.
 
Co do Pitu napisalam e-mail do swojej "kochanej"kadrowej powiedziala ze PIT przyjdzie listownie-ok.Tylko mam pytanie wynagrodzenie mialam placone do wrzesnia 2012 przez pracodawce pozniej od listopada od ZUS czy mam tez czekac na PIT od ZUSU?
 
Pomocy:)
Jestem na wychowawczym do 2015....I teraz od 1 marca mam podjąć prace...
Pytania:
1.Mogę podpisać kazdą umowe z inna firma?
2.Na jaki etat>Cały?Pół?
3.Lepiej miec zlecenie czy jak?
Nie chce rezygnowac z wychowawczego, bo nie wiem czy mi sie spodoba ta praca.


Dzięki za info;)
 
Art. 186 2. [Praca zarobkowa w trakcie urlopu] 138
§ 1. W czasie urlopu wychowawczego pracownik ma prawo podjąć prace zarobkowa u dotychczasowego lub innego pracodawcy albo inną działalność, a także naukę lub szkolenie, jeżeli nie wyłącza to możliwości sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem.
§ 2. W razie ustalenia, e pracownik trwale zaprzestał sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, pracodawca wzywa pracownika do stawienia się do pracy w terminie przez siebie wskazanym, nie później jednak ni w ciągu 30 dni od dnia powzięcia takiej wiadomości i nie wcześniej ni po upływie 3 dni od dnia wezwania.
 
reklama
Phelania ja tak miałam że L4 wystawione miałam do 22 grudnia czyli do dnia porodu a urodziłam 30 grudnia. Czyli od 23 grudnia korzystałam już z macierzyńskiego. Pisałam pismo do pracy potwierdzające przejście na urlop macierzyński.
 
Do góry