reklama

Zwolnienie a wychowawczy

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez ankusch, 14 Marzec 2012.

1. ankusch

ankusch Fanka BB :)

Witam!
    Dziś kończy mi się macierzyński a od jutra zaczynam dodatkowy 4tygodniowy urlop macierzyński a potem chcę wykorzystać urlop zaległy i zostać na wychowawczym.Wczoraj od koleżanki z pracy doszły mnie słuchy że kierowniczka coś mówi że blokuję etat i coś mówiła o zwolnieniu mnie i moje pytanie czy mogą mnie zwolnić na wychowawczym?? Umowę mam na czas nieokreślony.

I czy mój mąż może wziąść urlop tacierzyński gdy ja korzystam z tych urlopów co wyżej napisałam??

Dziękuję,pozdrawiam Ania

Ostatnia edycja: 14 Marzec 2012
  2. mamaEmilki2005

mamaEmilki2005 Justyna,potrójna mama...

Wiesz, nie wiem czy to jeszcze obowiązuje ale koleżanki aby uchronic sie przed zwolnieniem wracały w 2011 r. do pracy na 7/8 etatu i wtedy przez rok były "chronione" przed zwolnieniem, jako młode matki. Tylko że nie wiem czy ta zasada obowiązuje równiez wracających z wychowawczego czy tylko bezpośrednio po macierzyńskim. Pozdrawiam

3. reklama
  4. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Kluczową sprawą jest to ilu pracowników zatrudnia Pani firma.

5. ankusch

Moja firma zatrudnia dużo pracowników,pracuje w sklepie Lidl.

6. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

W mojej ocenie pracodawca może rozwiązać taką umowę na mocy ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników. Podstawą rozwiązania umowy musiałaby być np. likwiadacja stanowiska pracy.

Tak.

7. ankusch

[SUB]​Dziękuje pięknie :) Pozdrawiam[/SUB]

Poleć forum