reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie chorobowe w ciaży, ZUS ZLA, kontrola l4

Dołączył(a)
27 Styczeń 2017
Postów
9
Witam,
Jestem na zwolnieniu l4 od miesiąca. Dałam już mojemu pracodawcy ZUS ZLA. Pracodawca wie, że powodem chorobowego jest ciąża. Słyszałam, że ZUS i pracodawca mogą przeprowadzić kontrolę l4. Trochę się boję tego. Orientujecie się jak to wygląda? Proszę pilnie o pomoc.
 
reklama
Rozwiązanie
Osobiście miałam jedną kontrolę. Praktycznie dopiero co poszłam na l4 a poszłam w 4 miesiącu ciąży. Panie nie wiedziały czy będę kontynuować zwolnienie, odpowiedziałam uprzejmie że skąd i ja to mogę wiedzieć ;-) . To był ok 40 dzień zwolnienia. Nie ma kodu na ciążę. Lekarz wpisuje konkretny stan zagrazajacy ciąży. Nie wiem dokładnie co wpisywał u mnie. Oznaczenie było na l4 chodzące a mimo to panie sprawdziły czy jestem w domu. Jestem osobą dociekliwą więc spytałam a co jakbym na spacerze była. Odpowiedź była: no chyba tylko koło domu skoro zwolnienie wskazuje na oszczędny tryb życia.. Panie bardzo ciężkie w dyskusji. Kto ma ochotę niech ryzykuje. Wolny wybór. Dodam że nie byłam świeżo zatrudniona i firma jest dużą państwową...
Moja koleżanka miała kontrolę l4 od pracodawcy. Masakra jakaś. ZUS nie zrobił kontroli, dlatego takie podejście mnie trochę zdziwiło. Pracodawca wynajął firmę zewnętrzną do tej kontroli l4. Koleżanka poleciła mi, żebym przeczytała więcej o tym jak przeprowadzają te kontrole
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Jak długo w firmie pracujesz?
Ja miałam raz taką kontrolę, a drugi raz kontrolowali mnie ;-) W moim przypadku - przyszedł pracownik z ZUSu do zakładu pracy i pytał o mnie moich współpracowników - by potwierdzili, że do pracy chodziłam. Na tym kontrola się zakończyła.

edit. Dalej nie będę się produkować, bo widzę, że jesteś to dla reklamy.
 
reklama
reklama
Ja mam w zwolnieniu ze moge chodzic to moga mnie kontrolowac w donu nie musze byc jak masz lezenie to faktycznie trzeba byc w domu hezeli nie masz nie musisz i wtedy napewno zadnej kontroli Ci nie zrobia bo nawet jakby Cie nie bylo to co z tego.
 
Do góry