reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zwolnienie dyscyplinarne 8 dni po porodzie..;(

Dołączył(a)
25 Styczeń 2011
Postów
1
Witam, moje pytanie dotyczy sprawy która finał będzie miała w kwietniu, w sądzie.

Pracodawca zwolnił mnie dyscyplinarnie, ponieważ jak uzasadnia nie zawiadomiłam go o mojej nieobecności w pracy kiedy skończyło mi się zwolnienie lekarskie. I tak było, nie powiadomiłam pracodawcy ponieważ byłam przekonana że automatycznie będzie mnie obowiązywał urlop macierzyński. ( to tak w baaardzo duzym skrócie):baffled:
wniosłam o przywrócenie mnie do pracy-ponieważ chciałam żeby mnie zwolniono za porozumieniem stron..

Zwolniono mnie w pażdźerniku 2010, lecz do tej pory pracodawca nie chce poprawnie wypełnić formularzu Z3 zus, co uniemożliwia mi otrzymanie zasiłku macierzyńskiego, nie mam żadnych środków do życia..
czy okoliczności w których mnie zwolniono..będą miały wpływ na wynik sprawy
czy mogę się posiłkować Art.8 Kodeksu pracy?..
czy jako Matka mam jakieś prawo..??:-(

bardzo proszę o odpowiedź,
mama
 
reklama
Pracodawca zwolnił mnie dyscyplinarnie, ponieważ jak uzasadnia nie zawiadomiłam go o mojej nieobecności w pracy kiedy skończyło mi się zwolnienie lekarskie. I tak było, nie powiadomiłam pracodawcy ponieważ byłam przekonana że automatycznie będzie mnie obowiązywał urlop macierzyński. ( to tak w baaardzo duzym skrócie):baffled:
Na podstawie tego co Pani napisała pracodawca miał pełne prawo Panią zwolnić.

Zwolniono mnie w pażdźerniku 2010, lecz do tej pory pracodawca nie chce poprawnie wypełnić formularzu Z3 zus, co uniemożliwia mi otrzymanie zasiłku macierzyńskiego, nie mam żadnych środków do życia..
To zupełnie nieistotne dla sprawy o przywrócenie do pracy. To materiał na odrębne postepowanie.

czy okoliczności w których mnie zwolniono..będą miały wpływ na wynik sprawy
Nie wiem o jakich okolicznościach Pani tu pisze.

czy mogę się posiłkować Art.8 Kodeksu pracy?..
W jakim kotekście?

czy jako Matka mam jakieś prawo..??:-(
To,z e jest pani matką tez nie ma tu nic do rzeczy. To problem linii pracodawca-pracownik, a nie pracodawca-matka.
Nie bardzo wiem o jakich ewentualnych prawach Pani pisze.
 
Do góry