reklama

zwolnienie dyscyplinarne 8 dni po porodzie..;(

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez MartaMartaMarta, 25 Styczeń 2011.

1. MartaMartaMarta

MartaMartaMarta Początkująca w BB

Witam, moje pytanie dotyczy sprawy która finał będzie miała w kwietniu, w sądzie.

Pracodawca zwolnił mnie dyscyplinarnie, ponieważ jak uzasadnia nie zawiadomiłam go o mojej nieobecności w pracy kiedy skończyło mi się zwolnienie lekarskie. I tak było, nie powiadomiłam pracodawcy ponieważ byłam przekonana że automatycznie będzie mnie obowiązywał urlop macierzyński. ( to tak w baaardzo duzym skrócie):baffled:
    wniosłam o przywrócenie mnie do pracy-ponieważ chciałam żeby mnie zwolniono za porozumieniem stron..

Zwolniono mnie w pażdźerniku 2010, lecz do tej pory pracodawca nie chce poprawnie wypełnić formularzu Z3 zus, co uniemożliwia mi otrzymanie zasiłku macierzyńskiego, nie mam żadnych środków do życia..
    czy okoliczności w których mnie zwolniono..będą miały wpływ na wynik sprawy
    czy mogę się posiłkować Art.8 Kodeksu pracy?..
    czy jako Matka mam jakieś prawo..??:-(

bardzo proszę o odpowiedź,
    mama

2. reklama
  3. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Na podstawie tego co Pani napisała pracodawca miał pełne prawo Panią zwolnić.

To zupełnie nieistotne dla sprawy o przywrócenie do pracy. To materiał na odrębne postepowanie.

Nie wiem o jakich okolicznościach Pani tu pisze.

W jakim kotekście?

To,z e jest pani matką tez nie ma tu nic do rzeczy. To problem linii pracodawca-pracownik, a nie pracodawca-matka.
    Nie bardzo wiem o jakich ewentualnych prawach Pani pisze.

Poleć forum