reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie L4 między urlopem wypoczynkowym a wychowawczym

czarna76

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Wrzesień 2009
Postów
2 887
Witam ,
do końca lipca jestem na urlopie wypoczynkowym , ktory wykorzystuje po uprzednim rodzicielskim
miałam w planie urlop wychowawczy , ale okazuje sie , że czeka mnie operacja i teraz moje pytanie :

do wykorzystania mam jeszcze 14 dni urlopu z tego roku , chcę je wziąć od 1 do 21.08.2014 , w tym czasie mam wizytę u chirurga i wyznaczy mi termin operacji (prawdopodobnie przełom sierpnia i wrzesnia)

Czy mogę wziąć od 22.08.2014 L4 ?

A po zwolnieniu L4 napisać wniosek o urlop wychowawczy ?

Monika
 
Ostatnia edycja:
reklama
bardzo prosze o odpowiedź , za chwile będę musiała złozyć wniosek i nie wiem co robić....
 
do końca lipca jestem na urlopie wypoczynkowym , ktory wykorzystuje po uprzednim rodzicielskim
miałam w planie urlop wychowawczy , ale okazuje sie , że czeka mnie operacja i teraz moje pytanie :

do wykorzystania mam jeszcze 14 dni urlopu z tego roku , chcę je wziąć od 1 do 21.08.2014 , w tym czasie mam wizytę u chirurga i wyznaczy mi termin operacji (prawdopodobnie przełom sierpnia i wrzesnia)

Czy mogę wziąć od 22.08.2014 L4 ?

Jeśli lekarz uzna Panią za niezdolną do pracy to oczywiście, że tak. Może Pani wziąć L4 w dowolnym momencie, w którym zajdzie taka konieczność, niekoniecznie po urlopie. Może być i w trakcie, urlop wypoczynkowy ulegnie wtedy przerwaniu.

A po zwolnieniu L4 napisać wniosek o urlop wychowawczy ?
Złożenie wniosku po L4 będzie oznaczać konieczność powrotu do pracy na 2 tygodnie. Lepiej złożyć wniosek 14 dni przed planowanym zakończeniem L4. Szczególnie, że pisze Pani iż to planowana operacja, więc pewnie takie daty są do przewidzenia.
 
Do góry