reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie lakarskie

Dołączył(a)
18 Listopad 2016
Postów
11
Miasto
rzeszów
Cześć dziewczyny , jestem w 5 tygodniu ciąży , byłam u ginekologa poprosiłam go o zwolnienie - wypisał mi oświadczenie (ciąża -wczesna - prace lekkie ) Mam ciężką prace ( nie ma tam prac lekkich- jest to podnoszenie ciężkich kartonów ok 15 kg a nawet wiecej ) - pracuje na produkcji -(plastiku) - mówimy na to trucizna - No tak jest plastik to trucizna . Ginekolog nie chce mi dać zwolnienia co robić .?
 
reklama
Ciążą to nie choroba - JA DOSKOLANE O TYM WIEM ... Z tymże pracuje też w nocy 23-7 ... . U ginekologa to była pierwsze wizyta dał mi skierowanie na badanie itp . - wszystko już zrobiłam ... Czy jak pójde do innego ginekologa da mi zwolnienie . ?
 
reklama
slonce To nie była uwaga do Ciebie. Przede wszystkim kobieta w ciąży nie może pracować w nocy, ale to pracodawca powinien jej ustalić grafik tak, aby nie musiała tego robić.
Co do pytania czy inny da zwolnienie - w Twoim przypadku jest na to duża szansa, bo masz taką specyfikę pracy.
 
slonce To nie była uwaga do Ciebie. Przede wszystkim kobieta w ciąży nie może pracować w nocy, ale to pracodawca powinien jej ustalić grafik tak, aby nie musiała tego robić.
Co do pytania czy inny da zwolnienie - w Twoim przypadku jest na to duża szansa, bo masz taką specyfikę pracy.
Dzieki ;) - bo już naprawde nie wiem co robic . chodze do tej pracy i sie mecze ....
 
Po pierwsze lekarza możesz sobie zmieniać ile Ci sie podoba ja za 3 razem znalazłam dopiero lekarza którym naprawdę jestem
zachwycona.
Po drugie kobieta w ciąży nie może pracować w nocy.
Ja odrazu powiedziałam jaka mam prace i dal mi jak pojawił sie zarodek na miesiąc i od początku jestem
Moje koleżanki tez nie miały z tym problemu
Nie wyobrażam sobie w ciąży latać do pracy później płacz ze cos sie dzieje.
Od połowy mialam zagrożona bo szyjka sie skracala
Uwazam ze jak mamy taki przywilej to trzeba z niego korzystać bo jeszcze sie napracujemy a pracodawcy jakby mogli to by sie nie patyczkowali
Możesz powiedzieć w pracy ze jesteś w ciąży jak masz umowe to nic Ci juz nie zrobią.
Idz do innego gin bo to zależy od lekarza nie każdy jest hamem.
Lekarz zawsze moze wpisać ze wymiotujesz itp
A najlepiej idź prywatnie.
 
To nie jest żaden przywilej...
Ja nie wiem skąd taka roszczeniowość u młodych ludzi...

Ciąża chorobą nie jest - natomiast jeśli są komplikacje, to zwolnienie jest wskazane.
Jeśli jest wszystko w porządku - nie widzę powodu, dla którego lekarz odmówi wystawienia zwolnienia.
 
To nie jest żaden przywilej...
Ja nie wiem skąd taka roszczeniowość u młodych ludzi...

Ciąża chorobą nie jest - natomiast jeśli są komplikacje, to zwolnienie jest wskazane.
Jeśli jest wszystko w porządku - nie widzę powodu, dla którego lekarz odmówi wystawienia zwolnienia.
To jest przywilej nadany i zaakceptowany przez panstwo polskie. Nie rozumiem dlaczego ktoś ma decydowac za mnie czy mam pracowac skoro NIE MUSZE.
 
Jak komuś podoba sie pracować z brzuchem to niech pracuje .
Komplikacje właśnie mogą się pojawić w każdej chwili ja bez pracy i mialam.
Poza tym powiedziałam pracodawcy sa różni i gdyby nie to ze mamy takie prawo to wszystkie kobiety w ciąży by zwalaniali.
I nie kazdy ma pracę lekka itp
Pani z tego co wiem pracuje na produkcji stanie w jednym miejscu dźwiganie zmiany wstawanie wcześnie rano i nie wiadomo co jeszcze nie przesadzajmy..a 1 trymestr najgorszy.
 
reklama
To mogłaś pracować do 9 miesiąca skoro nic sie nie działo idz sobie na produkcję:) i zobacz.
Aczkolwiek nie bede sie rozwodzić nad tym tematem bo nie chce się denerwować .
 
Do góry