reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie lakarskie

Dołączył(a)
18 Listopad 2016
Postów
11
Miasto
rzeszów
Cześć dziewczyny , jestem w 5 tygodniu ciąży , byłam u ginekologa poprosiłam go o zwolnienie - wypisał mi oświadczenie (ciąża -wczesna - prace lekkie ) Mam ciężką prace ( nie ma tam prac lekkich- jest to podnoszenie ciężkich kartonów ok 15 kg a nawet wiecej ) - pracuje na produkcji -(plastiku) - mówimy na to trucizna - No tak jest plastik to trucizna . Ginekolog nie chce mi dać zwolnienia co robić .?
 
reklama
olcia Polecam czytanie ze zrozumieniem. Parę postów wyżej napisałam, że autorce tematu ginekolog raczej nie będzie robił problemu z wystawieniem zwolnienia. Pracując jako kadrowa w firmie produkcyjnej też mówiłam pracownicom, by przynosiły zwolnienia na całą ciążę.
A powyżej odniosłam się do wypowiedzi Alelew5, która twierdzi, że ma lekką biurową pracę - ale lekarz MUSI jej wystawić zwolnienie, bo ona tak chce.
Także spokojnie... Przeczytaj wszystko po kolei :) I mniej stresu, bo to ciąży też nie sprzyja :)
 
reklama
Zmień lekarza. Ja byłam w 5 tc na badaniu żadnego zwolnienia nie dostałam. Powiedzialam o tym w pracy kierownictwu, ze jestem w ciazy to pracodawca stwierdzil ze pracowac trzeba i ze jeszcze roznie w zyciu bywa ze moge stracic. Wkurzona co nie miara bylam. Jak w ogole ktos moze tak powiedziec. Pracowałam jako kasjer sprzedawca magazynier. Do moich obowiazkow bylo nawet np. przewalanie z palety na palete kilkadziesiat zgrzewek piw. Zapisałam się do innego prywatnie potwierdził ciążę i spytał się czy chce zwolnienie. Poszlam zanioslam a kierownicze galy wyszły :D
 
Cześć dziewczyny , jestem w 5 tygodniu ciąży , byłam u ginekologa poprosiłam go o zwolnienie - wypisał mi oświadczenie (ciąża -wczesna - prace lekkie ) Mam ciężką prace ( nie ma tam prac lekkich- jest to podnoszenie ciężkich kartonów ok 15 kg a nawet wiecej ) - pracuje na produkcji -(plastiku) - mówimy na to trucizna - No tak jest plastik to trucizna . Ginekolog nie chce mi dać zwolnienia co robić .?
Jeżeli masz ciężką pracę to zmień lekarza.
 
Prawo dokładnie precyzuje w jakich sytuacjach w zdrowej ciąży przysługuje zwolnienie lekarskie. Dodatkowo są rozporządzenia które precyzują warunki w jakich może pracować ciężarna. Ją musiałam iść na zwolnienie od pierwszego dnia bo w pracy pracuję z substancjami które mogą zagrozić życiu matki i dziecka z tym że ja przedstawiłam ich nazwy ginekologii łącznie z kartami charakterystyk i nie miał wyjścia bo poza prawem nie może działać.
 
Ja tam chciałam pracować ale niestety mam pracę w której mogą zdarzyć się różne rzeczy. Nawet szefowa sugerowała mi że może jednak powinnam iść na zwolnienie ; ) No i w końcu zapytałam o nie mojego lekarza a on mi na to, że on "lewych zwolnień nie wystawia" i że mam pracować całą ciążę. Troszkę mnie to zdziwiło ale nie czekając długo poszłam do innego lekarza, który nie robił mi żadnych problemów. I kiedy przedstawiłam mu specyfikę mojej pracy od razu dał mi L4. Zresztą miesiąc później wyszły u mnie problemy z szyjką więc i tak poszłabym na zwolnienie. No chyba że mój poprzedni pan doktor uznał by że to nic takiego. Nie wiem, może niektórzy uważają, że jak dzieci nie przetrwają w brzuszku podczas pracy mamy to są za słabe na ten świat? Okrutne to ale nic innego nie przychodzi mi do głowy....
 
To juz nie te czasy kiedy srodowkisko nie bylo tak zatrute jak teraz...... Teraz malo ktora dziewczyna nie ma problemow z ciaza..... I nie chodzi o to jak mysla niektórzy że "trzesa sie nad soba"! Teraz problemem jest samo zajscie w ciaze a potem jej utrzymanie.... Taka prawda niestety....
 
Ja się zgadzam z witch84. Niektóre kobiety uważają, że są w ciąży to od razu lekarz ma przy niej klękać i robić co chce. Jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań to ma prawo nie wypisać zwolnienia.

Co do pracy na produkcji, to jest to praca ciężka bo sama tak pracowałam i jak zaszłam w ciążę to choć jeszcze o niej nie wiedziałam to już nie byłam w stanie pracować. Lato, gorąco, brak klimy + mdłości i zawroty głowy to nie jest dobre połączenie. Poszłam do lekarza, powiedziałam jakie mam warunki pracy, że pracuję ze szkodliwymi substancjami (nie musiałam przedstawiać kart charakterystyki ale jeśli była by taka potrzeba to bym przedstawiła) i z maszynami działającymi szkodliwie na płód (promieniowanie, pole elektromagnetyczne). Ale niestety lekarka musiała podpiąć to pod nadciśnienie tętnicze. Nie wiem czy nie chciała robić mi problemu z zaświadczeniami o szkodliwości pracy czy jak..
Polecam ci zmienić lekarza, bo wiem co to produkcja i że jest ciężko. Ewentualnie dowiedz się od pracodawcy czy wystawi ci jakieś zaświadczenie o szkodliwości pracy
 
Pytanie do autorki - jesteś zatrudniona na stałe? Zgłaszałaś pracodawcy, że jesteś w ciąży?
Teoria mówi, że:
zadaniem lekarza nie jest ocena Twoich warunków pracy, a jedynie Twojego zdrowia. Jeśli ciąża nie niesie komplikacji lekarz nie powinien wystawiać zwolnienia. Za warunki pracy odpowiada pracodawca - ciężarna nie może pracować w nocy, dźwigać, mieć kontaktu z substancjami toksycznymi, pracować przy kompie dłużej niż 4 godz/ dziennie. Zadaniem pracodawcy jest zapewnienie takich warunków pracy albo zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy. I tyle. Jak pracodawca robi problemy zgłasza się to do PIPu.

Praktyka jest taka, że jak prywatnie łatwiej dostać zwolnienie - zwykle im droższa wizyta tym mniej problemów.

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
olcia Polecam czytanie ze zrozumieniem. Parę postów wyżej napisałam, że autorce tematu ginekolog raczej nie będzie robił problemu z wystawieniem zwolnienia. Pracując jako kadrowa w firmie produkcyjnej też mówiłam pracownicom, by przynosiły zwolnienia na całą ciążę.
A powyżej odniosłam się do wypowiedzi Alelew5, która twierdzi, że ma lekką biurową pracę - ale lekarz MUSI jej wystawić zwolnienie, bo ona tak chce.
Także spokojnie... Przeczytaj wszystko po kolei :) I mniej stresu, bo to ciąży też nie sprzyja :)

Gratuluję.... Zacznij od siebie... I też czytaj ze zrozumieniem... To lekarz się pytał czy chce zwolnienie.!!
Skoro jesteś kadrową to zapewne wiesz ze kobieta w ciąży może pracować przy komputerze 4 godziny.... Także praca biurowa... Nie zawsze jest lekka... Podanym może być o wiele stresujące niż Ci się wydaje... No może poza byciem kadrową...
 
reklama
Hej miła odpowiedz do CB ,. Pracuje ; tak jak to określiłaś -ciężarna nie może pracować w nocy, UWAGA PRACUJE dźwigać UWAGA DŻWIGAM , mieć kontaktu z substancjami toksycznymi, HO HO NA KAŻDYM KROKU pracować przy kompie dłużej niż 4 godz/ dziennie - NO OK 4 GOD PRZESADA Z 2 MAX

POWINIEN MI ZAPEWNIĆ ... - A WIEC SA 2 WYJŚCIA ALBO ROBIĆ ALBO SIE ZWOLNIĆ .. ..- DZIEKI ZA TAKIE RADY
 
Do góry