reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie lekarskie a urlop macierzyński, wychowawczy

Dołączył(a)
15 Grudzień 2022
Postów
2
Hej, potrzebuje porady
Niedawno podpisałam umowę o pracę będąc w 2 miesiącu ciąży. Szefowa oczywiście o wszystkim wiedziała. Wiem, że żeby otrzymac płatny urlop macierzyński a później rodzicielski (52 tygodnie) pracodawca musi płacić za mnie składki zdrowotne równo przez 30 dni.
A jak wygląda to z urlopem wychowawczym? Wiem że przysługuje mi do niego prawo po 6 miesiącach zatrudnienia, ale czy wlicza się w to zwolnienie lekarskie w ciąży a następnie urlop macierzyński? Czy muszę przepracować pełne 6 miesięcy alby ten urlop odzyskać po rodzicielskim?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi☺️
 
reklama
Urlop wychowawczy przysluguje gdy sie jest zatrudnionym. Wiec jeśli po porodzie i macierzynskim będziesz dalej zatrudniona. Możesz wnioskować o wychowawczy. Musiez miec jednak 6 miesiecy stazu pracy obojętnie. Wlicza sie w to wszywtkie zatrudnienia.
 
Do góry