reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie lekarskie a urlop rodzicielski a wypoczynkowy

reklama
Czy wybierając na wniosek zaległy urlop wypoczynkowy, pracodawca może mi go przerwać i wezwać do pracy na kilka dni?
skonsultuj to.prawnie, to forum i nie wiesz czy ktoś odpisując Ci ma kompetencje w temacie...czy gada bo tak sobie wymyślił... albo tak mu się wydaje ;)
a nie możesz pozwolić sobie na błąd :)
 
Cześć dziewczyny, mam pytanie . Kończy mi się obecne urlop rodzicielski, a zaszłam w kolejną ciążę, czy najpierw powinnam poinformować pracodawcę o ciąży i wybrać zaległe 54 dni urlopu wypoczynkowego i następnie przejść na ciążowe l4, gdyż mam ciężkie warunki w pracy, czy też mogę po skończonym urlopie rodzicielskim przejść odrazu na l4 ciążowe, a zaległe 54 dni urlopu przejdą mi do wykorzystania po kolejnym urlopie rodzicielskim, jak będzie maluszek? Czy też jest tak, że ten urlop wypoczynkowy przepada, a ja wówczas informując nie jestem chroniona i mogę dostać wypowiedzenie?
Ja przeszłam od razu na L4, teraz jestem na macierzyńskim, potem wybiore zalegly urlop, tam sie ten bieg przedawnienia zatrzymuje na macierzyńskim.
 
skonsultuj to.prawnie, to forum i nie wiesz czy ktoś odpisując Ci ma kompetencje w temacie...czy gada bo tak sobie wymyślił... albo tak mu się wydaje ;)
a nie możesz pozwolić sobie na błąd :)
Skoro ktoś decyduje się na odpowiedź to musi mieć jakieś pojęcie w tym temacie. Pracowałam w kadrach kupę lat, więc co nieco się znam.
 
Skoro ktoś decyduje się na odpowiedź to musi mieć jakieś pojęcie w tym temacie. Pracowałam w kadrach kupę lat, więc co nieco się znam.
świat byłby piękny i idealny... gdyby ludzie udzielali rad tylko wtedy, gdy sie na czyms naprawdę znają 😜
Poza tym nie chodziło mi tu akurat o Ciebie ani nikogo personalnie, a po prostu to zbyt ważny temat by bazować na forum...
Nooo i ostatecznie prawo zmienia się co chwilę i nawet pracujący kilka lat w kadrach... a nie pracując choćby 2 lata mozna już nie być na bieżąco :)
 
świat byłby piękny i idealny... gdyby ludzie udzielali rad tylko wtedy, gdy sie na czyms naprawdę znają 😜
Poza tym nie chodziło mi tu akurat o Ciebie ani nikogo personalnie, a po prostu to zbyt ważny temat by bazować na forum...
Nooo i ostatecznie prawo zmienia się co chwilę i nawet pracujący kilka lat w kadrach... a nie pracując choćby 2 lata mozna już nie być na bieżąco :)
Nie wiem czy to aż tak ważne pytanie. Zresztą odpowiedź można wyszukać na pierwszej lepszej stronie dotyczącej kadr.
 
reklama
Do góry