reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie lekarskie a urlop rodzicielski a wypoczynkowy

Jedyną możliwość wypłacenia ekwiwalentu jest zakończenie umowy.
Niestety pracownik nie może "pozbyć się" urlopu i wziąć ekwiwalent.

edit. Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy. Jeśli jest to urlop bezpośrednio po macierzyńskim, a wcześniej przebywałaś nieprzerwanie 30 dni na zwolnieniu, to przed dopuszczeniem do pracy musisz najpierw zrobić kontrolne badania lekarskie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jedyną możliwość wypłacenia ekwiwalentu jest zakończenie umowy.
Niestety pracownik nie może "pozbyć się" urlopu i wziąć ekwiwalent.

edit. Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy. Jeśli jest to urlop bezpośrednio po macierzyńskim, a wcześniej przebywałaś nieprzerwanie 30 dni na zwolnieniu, to przed dopuszczeniem do pracy musisz najpierw zrobić kontrolne badania lekarskie.
Na chwilę obecną nie chcę informować pracodawcy o ciąży, bo jest to bardzo wczesny etap, a patrząc na doświadczenia poronienia...Toteż I wolę napisać wniosek o urlop wypoczynkowy a następnie, że planuję wziąć bezpłatny urlop wychowawczy. To I przy założeniu, że wybieram po urlopie rodzicielskim-> urlop wypoczynkowy, a następnie wychowawczy, także są potrzebne badania kontrolne?
 
Jedyną możliwość wypłacenia ekwiwalentu jest zakończenie umowy.
Niestety pracownik nie może "pozbyć się" urlopu i wziąć ekwiwalent.

edit. Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy. Jeśli jest to urlop bezpośrednio po macierzyńskim, a wcześniej przebywałaś nieprzerwanie 30 dni na zwolnieniu, to przed dopuszczeniem do pracy musisz najpierw zrobić kontrolne badania lekarskie.
Czytanie ze zrozumieniem się u mnie kłania. "Przed dopuszczeniem do pracy " czyli, jak faktycznie wracam, a nie przebywam na urlopie, bo wówczas nie pracuję.....

Tutaj też i o tym artykuł
 
@krejzola A pytanie brzmiało - czy pracodawca może ściągnąć mnie z urlopu, który wezmę po macierzyńskim. I odpowiedź jest taka, że jak była na L4 po rodzicielskim, to żeby ściągnąć do pracy, musi skierować na badania lekarskie. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
 
Ja wracając w tym roku do pracy po urlopie rodzicielskim, chciałam wykorzystać jeszcze zaległy urlop wypoczynkowy. Musiałam mieć zrobione badania kontrolne u lekarza zakładowego żeby móc iść na urlop wypoczynkowy.
 
Ja wracając w tym roku do pracy po urlopie rodzicielskim, chciałam wykorzystać jeszcze zaległy urlop wypoczynkowy. Musiałam mieć zrobione badania kontrolne u lekarza zakładowego żeby móc iść na urlop wypoczynkowy.
To róznie jest, bo ja znowu najpierw poszlam na urlop, a po urlopie robiłam badania :)
 
reklama
Ja wracając w tym roku do pracy po urlopie rodzicielskim, chciałam wykorzystać jeszcze zaległy urlop wypoczynkowy. Musiałam mieć zrobione badania kontrolne u lekarza zakładowego żeby móc iść na urlop wypoczynkowy.
U mnie też tak było, ale zmienili zdanie i uznali, że pracownik nie ma obowiązku na swoim urlopie chodzić po lekarzach medycyny pracy, więc jeżeli jest ciągłość urlopów, to nie wysyłają do lekarza.
 
Do góry