reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie lekarskie, koniec umowy o pracę

Przerabiałam podobna sytuacje ale nie byłam w ciąży:) skończyła mi się umowa o prace a ja ciagnelam sobie spokojnie chorobowe po ustaniu umowy tylko, że ja miałam zagwarantowane ubezpieczenie NFZ z innego źródła
 
reklama
Musi mieć ubezpieczenie społeczne :) bo swoje straci miesiąc po ustaniu ważności umowy o prace to chyba oczywiste:) wtedy najlepiej zapytać kogoś jak to wyglada w ciazy, może mąż będzie mógł ubezpieczyć ją u siebie w pracy
Coś chyba nie tak zrozumiałaś. Będąc a zwolnieniu chorobowym nie są opłacane składki społeczne. Ubezpieczenie zdrowotne posiada nadal, więc nie musi nigdzie się ubezpieczać dodatkowo.
 
Może zmieniły się przepisy ja już od jakiegoś czasu nie mieszkam w Polsce, aczkolwiek jestem pewna ze po upływie miesiąca trzeba mieć skądś ubezpieczenie
 
Żeby po prostu iść do lekarza i żeby ten przedłużył zwolnienie chorobowe, chybaze od razu wystawi do końca ciazy, wtedy nie ma takiej potrzeby
 
Nic od lat się nie zmieniło. Z racji pobierania zasiłku chorobowego dana osoba posiada ubezpieczenie zdrowotne. Lekarz nie może wystawić zwolnienia na cały okres ciąży...
I nie musi brać zwolnienia będąc zatrudnioną, tylko musi je rozpocząć do 30 dni po ustaniu zatrudnienia.
 
Hej 🙂 mam pytanie jeśli skończy mi się umowa o pracę przed 12 tygodniem ciąży a ja pójdę na L4 to po porodzie dostanę normalny macierzyński i rodzicielski czy tylko kosiniakowe?
 
reklama
Do góry