reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie lekarskie, koniec umowy o pracę

Dziękuję 🙂 a wiecie może jak to jest z tym wyliczaniem skończonych 12 tygodni tzn. czy USG może wyliczyć ciążę co do dnia? Czyli np poda, że jest 11 tydzień i 5 dni a nie 12 tydzień i 1 dzień? Czy aż tak dokładnie podaje? Moja koleżanka miała termin porodu z miesiączki na 16-tego a z usg na 8mego czyli ponad tydzień różnicy...
 
reklama
Dziękuję 🙂 a wiecie może jak to jest z tym wyliczaniem skończonych 12 tygodni tzn. czy USG może wyliczyć ciążę co do dnia? Czyli np poda, że jest 11 tydzień i 5 dni a nie 12 tydzień i 1 dzień? Czy aż tak dokładnie podaje? Moja koleżanka miała termin porodu z miesiączki na 16-tego a z usg na 8mego czyli ponad tydzień różnicy...
Musi być 12+0 ;)
 
Dziękuję 🙂 a wiecie może jak to jest z tym wyliczaniem skończonych 12 tygodni tzn. czy USG może wyliczyć ciążę co do dnia? Czyli np poda, że jest 11 tydzień i 5 dni a nie 12 tydzień i 1 dzień? Czy aż tak dokładnie podaje? Moja koleżanka miała termin porodu z miesiączki na 16-tego a z usg na 8mego czyli ponad tydzień różnicy...

Tak jak napisała @angeliskax
Według prawa to chyba jest 86 dzień ciąży. Usg wylicza co do dnia. Natomiast zaświadczenie dla pisze lekarz więc jak masz spoko lekarza to nawet 11t5d Ci wpisze 12tc bo nie musi wpisywać planowanej daty porodu

Ogólnie nie oszukujmy się. W takiej sytuacji najlepiej nie iść na L4 przed 12tc i po prostu nie wtajemniczać pracodawcy w swój stan. No chyba że wiesz iż pracodawca umowy przedłużyć z Tobą nie chce. Wtedy trzeba liczyć się nie tylko ze swoją moralnością ale i lekarza

Do co do rozbieżności. Wszystko zależy od lekarza. U mnie sugerowano się OM mimo tego że USG wskazywało iż ciąża jest 3 tygodnie młodsza (I tak też dziecko się urodziło)
 
Tak jak napisała @angeliskax
Według prawa to chyba jest 86 dzień ciąży. Usg wylicza co do dnia. Natomiast zaświadczenie dla pisze lekarz więc jak masz spoko lekarza to nawet 11t5d Ci wpisze 12tc bo nie musi wpisywać planowanej daty porodu

Ogólnie nie oszukujmy się. W takiej sytuacji najlepiej nie iść na L4 przed 12tc i po prostu nie wtajemniczać pracodawcy w swój stan. No chyba że wiesz iż pracodawca umowy przedłużyć z Tobą nie chce. Wtedy trzeba liczyć się nie tylko ze swoją moralnością ale i lekarza

Do co do rozbieżności. Wszystko zależy od lekarza. U mnie sugerowano się OM mimo tego że USG wskazywało iż ciąża jest 3 tygodnie młodsza (I tak też dziecko się urodziło)
Dziękuję za informację, właśnie wyciągnęłam USG z pierwszej ciąży i faktycznie CRL w pierwszym trymestrze pokazuje i tydzień i dzień ciąży. U mnie też był prawie tydzień rozbieżności między om i usg i brali pod uwagę OM ale nie wiadomo co biorą w sytuacji kiedy ważne jest czy 12 tydzień się skończył...
 
U mnie liczyli wg OM. Podejrzewam, że gdyby rozbieżność pomiędzy USG a OM była duża, to wzięliby datę z USG.
 
Do góry