reklama

Zwolnienie lekarskie w ciazy a wyplata w pracy

Temat na forum 'Dzieci urodzone w styczniu 2006r.' rozpoczęty przez MonikaG, 24 Październik 2005.

1. MonikaG

MonikaG Styczniowe mamy'06

Witam wszystkie przyszle mamusie!
    Jestem w 26 tygodniu ciazy i pstanowilam odpoczac sobie od pracy kilka dni, wzielam wiec zwolnienei od mojego lekarza prowadzacego.Sadzilam ze jest platne w 100%, o dziwo okazalo sie ze nie.Moj pracodawca zaplacil mi 100% ale podstawy natomias obciata milam premie unzaiowa (proporcjonalnie do dni na zwolnieniu).Dodam rowniez ze moje kolezanki ktore sa w ciazy i sa na zwolnieniu od pierwszych tygodni ciazy dostawaly 100 % a sytuacja zmienila sie od wrzesnia kiedy to jako wytlumaczenie sytuacji uzsklam informacje ze nie mozna placic premii uznaniowej kobiecie w ciazy skoro nie ma jej w pracy.
    Wiec moje pytanie, jak to jest z tymi placami, jezeli mialyscie podobna sytuacje to prosze o odpowiedz, bede widzieczna !

2. Pycha

Pycha mama Mai i Marty

Bo tak jest: dostaje sie 100 % od podstawy. Z tego co wiem, to jak się jest na L4 to nie dostaje się premii.

3. reklama
  4. MonikaG

MonikaG Styczniowe mamy'06

Dziekuje PYCHA!Tez tak podejrzewalam ale zastanawiala mnie ta nagla zmiana naliczania w moim zakladzie pracy.
    Pozdrawiam goraco! ;)

5. DziOObek

DziOObek Styczniowe mamy'06

MonikaG moze po prostu za duzo pracownic sie szefowi zaciazylo :)
    pozdrawiam

6. czechow

czechow Moderator

Cześć!

Ja też się nieźle zdzwiłam kiedy dostałam dużo mniej niż zawsze. :-[

Co najdzwiniejsze wszyscy mi mówili (nawet w kadrach) że dostanę taką samą pensję jak zawsze.

Prawdę mówiąc jest to całkiem logiczne - dlaczego mam dostawać premię jesli nie nie ma tak naprawdę w pracy.

Ale nie powiem że te pieniądze by się nie przydały - ale i tak najważniejsze jest maleństwo :)

Gocha

7. Izabelka

Izabelka Oski i Wercia

A co rozumiecie przez slowo- premia ?
    I moze wiecie jak bedzie z 13-tkami i kaska na swieta? Bo sie zaczelam martwic :(

8. Izabelka

Izabelka Oski i Wercia

acha ale 13-tka to bedzie na macierzynskim :) myslicie ze dostane??

9. czechow

czechow Moderator

Niestety nie mam pojęcia jak jest z 13 (ja tego u siebie w pracy nie mam) czy bonusami / kasą na święta.

Mam jednak bardzo fajną dziewczynę która się takimi sprawami zajmuje i obiecała mi że postara się do końca dnia dać mi odpowiedź.

Gocha

10. reklama
  11. Agnesa

Agnesa Fanka BB :)

Dziewczyny,
    ja wiem, ze za zwolnienie lekarskie w ciazy dostaje sie 100% pensji liczonej jako sredniej z 12tu miesiecy. Premia tez sie liczy, chyba ze byla wyplacana na lewo i nie ma jej w ewidencji wyplat. Czyli jesli premie sie dostawalo tylko przez zalozmy 3 ost. miesiace to wyplata chorobowego bedzie wiele nizsza niz te ostatnie. Albo jesli jestescie po podwyzce w ciagu tych 12. m-cy.
    Pozdrawiam, Agnieszka

12. DziOObek

DziOObek Styczniowe mamy'06

Agnesa zalezy jaka premie zaklad pracy ustala jezeli jest podstawa i prrmia uznaniowa to premia nie wchodzi w wyliczenie zelezy jak jest napisane w regulaminie zakladu .
    a co do reszty bonusow to wszystko zalezy od tego jak jest ta sprawa rozwiazana przez zaklad w tzw.wewnatrzzakladowym regulaminie pracy .
    pozdrawiam,ale w/g mnie na zwolnieniu ,macierzynskim powinnyscie miec takie same uprawnienia jak pracownik pozdrawiam

Poleć forum