reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie lekarskie w ciazy a wyplata w pracy

Dziewczyny a nie jest to tak ze jesli zus wyplaca pieniazki to jest to suma taka jakie skladki byly odprowadzane?Ja np jestem zatrudniona na najnizsza krajowa{oficjalnie bo na reke dostawalam wiecej }ale liste podpisywalam na ok620 jakos tak,wiec bylam pewna ze na zwolnieniu dostane ta sama sume a tu nie!!wiec tego nie rozumiem?!ale moj zaklad jest specyficzny wiec wszystko jest mozliwe
 
reklama
Moja koleżanka z pracy, przez prawie calą ciążę i macierzyński dostawał z zusu więcej niż z zakąłdu pracy, dziwne, prawda?
 
Orientujecie się może, czy za urodzenie malucha dostaniemy jakąś kaskę? Nie chodzi mi o ten zasiłek związany z niskim zachodem, ale np. od ubezpieczyciela
 
wiem ze w niektorych miastach jest taka polityka pro rodzinna ze za urodzenie dziecka dostaje sie becikowe ale musisz sprawdzic jak jest u ciebie ,suma tez jest rozna w zaleznosci od wojewodztwa,a co do wyplaty z zusu u twojej kolezanki to naprawde dziwne ale mysle ze ja specjalnie to nie zmartwilo ;)
 
SylwiaZ pisze:
Orientujecie się może, czy za urodzenie malucha dostaniemy jakąś kaskę? Nie chodzi mi o ten zasiłek związany z niskim zachodem, ale np. od ubezpieczyciela

Jeśli jesteś ubezpieczona np. PZU to dostaniesz kasę za urodzenie maleństwa.

Jeśli chodzi o wypłacenie bonusów i 13-stek to zależy to od firmy w której pracujesz (zobacz czy masz to wpisane w regulaminie zakładu pracy).

Gocha
 
Sylwia to ze Twoja znajoma dostawala wiecej na L4 niz w pracy jest realne bo chodzi o to ze przez pierwsze 3 miesiace dostawala napewno mnie a od 91 dnia L4 przechodzi pracownik na tzw.zasilek chorobowy i nie odprowadza sie wtedy skladek na ubezpieczenie drowotne i spoleczne wiec te pieniazki ci zostaja w kieszeni ,wiem bo sama to przerabialam a w razie jjakis problemow odsylam na forum www.olenka.pl
doradza i pomoga :)
 
reklama
Mi tez ksiegowa powiedziala, ze na L4 w ciąży dostaje sie srednią z ostatnich 12 miesięcy. I u mnie to sie zgadza - realna pensja teraz jest duzo wyzsza od tej, którą bym dostawała jakbym teraz pracowała (bo mam mniej godzin, ale jest zblizona do tych z ostatnich miesięcy)
Izabelka a co do 13 to dostaniesz proporcjonalnie za przepracowane miesiace w 2005 roku. Czyli, jeżeli nie bedziesz na zwolnieniu do końca grudnia to 13 będzie normalna, a jak juz jesteś na zwolnieniu to dostaniesz za taka ilośc miesięcy jaka rzeczywiście przepracowałaś. A w przyszłym roku to samo - macierzyński nie wchodzi do 13, więc dostaniesz w 2007 dużo nizszą 13. Tak mowiła moja księgowa (a ty chyba tez z oświaty o ile pamiętam)
 
reklama
Do góry