reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie lekarskie w ciazy

Dołączył(a)
5 Luty 2014
Postów
2
Witam. Mam takie pytanie. Mianowicie mam termin porodu na ósmego lutego i do tej daty mam również zwolnienie lekarskie. Problem jest taki, że co będzie jak nie urodzę do tego czasu. Ginekolog będzie dopiero 11, a nie chce mieć problemów w pracy i z ZUS-em.
 
reklama
D.Love jeżeli bedziesz miala przerwe w zwolnieniu to niestety ale bedziesz miała problemy.....Ja przechodziłam przez te zwolnienia ponad miesiąc temu bo juz naszczescie urodziłam, ale tez miałam taką sytuację ze zwolnienie miałam do 24 grudnia, wiadomo świeta wiec moj lekarz nie przyjmował a po swietach okazało sie ze go nie ma:sorry2:Więc poszłam prywatnie do innego lekarza i bez problemu wypisal mi zwolnienie jeszcze na 2 tygodnie. Mozesz udac sie takze do swojego lekarza internisty, oni tez raczej wypisują na kilka dni.....,Ale tak patrze i jezeli masz zwolnienie do ósmego a Twój lekarz bedzie jedenastego lutego to mozesz spokojnie poczekac do wizyty bo mogą do 3 dni wstecz wypisac zwolnienie, czyli jakbys poszła 11 lutego to on wypisze Ci zwolnienie od 9......Mnie tak wypisał, zwolnienie miałam do 24 grudnia, a poszłam do niego 27 i wypisał mi od 25 grudnia do 7 stycznia ale urodziłam 30 grudnia:-) Mam nadzieje ze troszke pomoge i zabardzo nie zamotałam:-)
 
No chyba ze Twój lekarz jest z tych co nie chcą wypisywac juz zwolnien po terminie porodu, bo są i tacy którzy kazą wtedy isc juz na macierzynski co dla mnie jest chore:sorry2:Więc wtedy bedziesz musiala poszukac innego lekarza
 
dodam, że znaczna większość lekarzy nie wypisuje dalej L4, tylko daje macierzyński:/
 
Dokładnie karla......co dla mnie to jest chore i w życiu bym sie na takie cos nie zgodziła.Szukałabym do skutku lekarza który by mi wypisał zwolnienie. Ja naszczescie dostałam bez problemu
 
Dzięki śliczne za odpowiedź. Chodzę do prywatnego więc nie powinien robić raczej problemu. Mam nadzieję, no chyba że jednak urodzę na czas :)
 
Lekarz wystawia ostatnie zwolnienie do daty przewidywanego porodu. Potem można przejść na urlop macierzyński (2 tygodnie można wykorzystać przed porodem) lub dzień po przewidywanym terminie porodu (pierwszy dzień po zwolnieniu) zgłosić się do szpitala. Zostaje też opcja zwolnienia lekarskiego od internisty.
Ginekolodzy z zasady nie wypisują zwolnienia po terminie porodu, gdyż powodem zwolnienia jest ryzyko przedwczesnego porodu a skoro termin minął to i ryzyka nie ma.
 
reklama
Do góry