reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie lekarskie

Kwiat990

Początkująca w BB
Dołączył(a)
1 Czerwiec 2019
Postów
15
Witam, jestem w 5 tyg ciąży. Pracuje na produkcji przy kierownicach muszę je przenosić pracować w pyle schylac się itd. Martwię się o swoją ciążę lekarz NFZ nie chce mi dać zwolnienia czy prywatny lekarz mi je wpisze?,, A kiedy wy poszlyscie na l4?
 
reklama
Rozwiązanie
Mi moja gin na NFZ nie chciała nawet zaświadczenia wystawić w 7 tc...
A prywatny lekarz u którego prowadzę ciążę wystawił mi L4 w 8tc z powodu 3 krwiaków zagrażających. Lekarka na NFZ ich nie widziała.

Po 1 musisz załatwić i tak zaświadczenie o ciąży, lekarz obojętnie jaki musi je wystawić. Dajesz pracodawacy. Jeśli chcesz dalej pracować musi przenieść cię na dostosowane stanowisko.
A co na to pracodawca? To on ma obowiązek dostosować warunki pracy do Twojego stanu. Bez wskazań lekarz nie może (tzn nie powinien bo w praktyce wiadomo jak jest, ale i on i Ty musicie liczyć się z kontrolami zusu) dac L4.
 
Ja chodzę do lekarza prywatnie ,cały czas do jednego i jak zadzwoniłam w sobotę że test pozytywny , to kazał zrobić bete i w poniedziałek po zwolnienie przyjechać , to zależy od lekarza , zwolnienie powinien wystawić lekarz który będzie Cię prowadzić do końca ,bo raczej inaczej nie wystawi
 
Ja chodzę do lekarza prywatnie ,cały czas do jednego i jak zadzwoniłam w sobotę że test pozytywny , to kazał zrobić bete i w poniedziałek po zwolnienie przyjechać , to zależy od lekarza , zwolnienie powinien wystawić lekarz który będzie Cię prowadzić do końca ,bo raczej inaczej nie wystawi
Będę musiała iść prywatnie
 
Witaj . Moja pierwsza wizyta u ginekologa byla na nfz , ginekolog stwierdzil ze to jest dopiero 7 tydzien i nie ma po co dawac zwolnienia bo wszystko moze sie jeszcze zdarzyc dodam ze pracowalam na produkcji i jestem chora na cukrzyce typu 1. Po powroce od tego " ginekologa " zadzwonilam i umowilam sie na prywatna wizyte po 2 dniach mialam juz wizyte a zwolnienie dostalam od ręki .
Ja nie mialam pierwszych dwoch zwolnien od lekarza ktory prowadzi moja ciaze :)
 
Uwielbiam lekarzy, którzy w tak wspaniały sposób lubią szastać pieniędzmi podatników. To pracodawca powinien zmienić Ci warunki pracy aby były bezpieczne dla Ciebie i dziecka. A chociaż wie, że jesteś w ciąży? Powinnaś dostać zaświadczenie od lekarza i na jego podstawie pracodawca zmienia warunki.
 
reklama
jasani a czy ja pracując nie płace tych podatków ? do lekarzy jeśli chodzę to prywatnie i jestem listonoszem , powiesz mi jak mój pracodawca miał mi zmienić warunki pracy ?
 
Mi moja gin na NFZ nie chciała nawet zaświadczenia wystawić w 7 tc...
A prywatny lekarz u którego prowadzę ciążę wystawił mi L4 w 8tc z powodu 3 krwiaków zagrażających. Lekarka na NFZ ich nie widziała.

Po 1 musisz załatwić i tak zaświadczenie o ciąży, lekarz obojętnie jaki musi je wystawić. Dajesz pracodawacy. Jeśli chcesz dalej pracować musi przenieść cię na dostosowane stanowisko.
 
Rozwiązanie
Do góry